08.09.21 Technická analýza BTC/USD – rekordní prodejní objemy, divergence uplatněny

4.9
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jakmile došlo k tomu výplachu, do včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) jsem ihned vepsal krátký update. Zmínil jsem, že odezva byla u rezistenční konfluence očekávaná, ale nikdo nemohl dopředu tušit, jak reálně bude trh reagovat. Zajímavé je, že se v jednu chvíli otřásl celý trh. Zlato, akciové indexy, dluhopisové ETF, DXY – všude v tu samou chvíli vzrostla volatilita.

A pak najednou začal dumpovat i Bitcoin. Bylo velmi zajímavé sledovat, jak jsou finanční trhy pěkně propojené a jde to poznat pouhým okem na obrazovce. V každém případě je pro Bitcoin dost důležité, jak zavře středeční, čili dnešní, svíce. Pokud cena uzavře v rozmezí 42 000 – 47 000 USD, nějakou dobu ve vymezené hranici asi zůstaneme.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Jak jsem říkal, zamítnutí přišlo v rezistenční konfluenci, která je tvořena S/R levelem 52 500 USD, Low Volume Node a Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti. Tudíž zde byla reakce očekávaná, ale nikdo není věštec, takže nemůže jakkoliv odhadnout, co přesně Bitcoin udělá. Respektive bylo jasné, že přijde minimálně malé zamítnutí.

BTC

V takovém případě bychom po krátké přestávce asi zase pokračovali nahoru. Nakonec z toho byl relativně mohutný výplach až k S/R levelu 42 000 USD. Bitcoin musel padnout o cca 19 %, aby byl vůbec schopen najít dostatečně silnou podporu. Hladinou 47 000 USD kurz projel jako nůž máslem, vůbec žádná reakce.

Pravda je, že přitom rychlém propadu jsem chvíli očekával, že kurz prorazí i těch 42 000 USD. Do jisté míry to bylo ale bláhové, protože je zde Low Volume Node, silná S/R hladina a v podstatě celé rozmezí 42 000 – 30 000 USD je dle objemového profilu taková jedna pomyslná velká zeď.

Co se týká včerejších objemů, ty byly vůbec největší za posledních několik týdnů. Silnější sell volume bylo pouze 21. června a pak během těch květnových propadů. To není moc dobrá zpráva, protože podobné Price Action známe z přelomu dubna/května. Objemy jsou velmi podobné, takže je dosti očekávatelné, že se podstatná část účastníků z trhu raději stáhne.

Tím chci říct, že se bude očekávat podobný průběh jako na konci dubna. Samozřejmě nemáme jistotu, že se historie zopakuje, ale ta pravděpodobnost je nemalá. Trhy to vědí, s čímž musí každý kalkulovat.

Indikátory

Tak se nakonec ta pětinásobná medvědí divergence na denním RSI uplatnila. Skutečně, když máte na indikátorech sérii divergencí, spíše se uplatní, než že by došlo k jejich zneplatnění. Divergence tudíž nejsou žádný šum, který byste mohli úplně ignorovat. Nakonec vás doženou.

Jinak na MACD zase došlo k bearish crossu, negativní momentum rychle zesílilo. Tak silné nebylo právě od května. Uvidíme tedy, co z toho vzejde.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Intradenní graf přidávám jen proto, aby měli všichni lepší představu, jak to bylo celé rychlé. Především jsem chtěl upozornit že sell volume bylo u sledované svíce vážně rekordní. Jenom v květnu bylo pár 4H svící s podobnými objemy. Proto je taky důvodné podezření, že se tehdejší volný pád může opakovat.

Indikátory

Na 4H RSI jsou momentálně hodnoty 24 bodů. Vlastně jsme již asi 18 hodin pod 30 body, což je něco nevídaného. Tak dlouho se 4H RSI nedrželo pod 30 body ani v květnu. Bitcoin je tudíž vážně slabý. Nicméně alespoň stranová konsolidace by přijít měla.

Závěrem

Jak mnohokrát říkám, nikdo nevidíme do budoucnosti, takže nemá vůbec smysl krátkodobé cenové pohyby jakkoliv predikovat. Leč objektivně si můžeme říct, že trh dostal výprask a po takovém výprasku bude potřeba hodně býčí síly. Najde se jí dost? Uvidíme, zatím je očividné, že medvědi převzali otěže. Otázkou pouze je, jak dlouho ty otěže budou mít pod kontrolou.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

21 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

TA je jen analýzy a možný ne směrodatný pohyb trhu . Proto je třeba ho brat s rezervou alev zároveň jako varováni .
Hejlove kteří řeší 53 55 nebo 60k . Nemají ani páru o obchodování . Pro někoho kdo ma v pozici treba 19 mega , potencionální pád o 20% , v případě ADA 33% volneho pádu znamená ztrátu 1/3 pozice . Takovemu investoru nezáleží na prodejní cene hejl moonu 55k nebo 60k .
Říká se tomu byt nenažrany.

Mimo to TA nebylo jen jedno varování na vyplach ale hejl co vyhlíží moon nic jineho stejně jako kůň cestu vpřed nevidi .

TA Jarolíma je jedno z nejlépe prezentováno a dá se v tom orientovat velké diky .
Jen mam pocit že se někdy nechá zbytečně ovladat negativnimi gamblery a jeho mínění za kterým si stoji ho v těch exponovaných chvílích lehce ovlada .

Ještě jednou velmi dobré TA

A BTC jsem měl postsveno na 40k neseplo za to sepl balik na 2,1 ADA obratem prodáno zisk 1 btc tak se dělají hráchy a ne čekání na 55k 57k nebo 60k .
Stejně tak jako naivni obchodování na páku.
Vsem 🍀🍀

Jan

Takže pokud zhruba počítám, měl jsi na ADA nastaveno na koupi ekvivalent cca 10BTC abys pak vydělal 1BTC. Tak to máš teda peněz, jak želez. Se divím, že se tady vůbec prezentuješ.

David

A samozřejmě dalších 5 nastaveno na bitcoin který nesepnul😀 Ja jsem HODL a jsou mi jedno jakékoliv korekce. V 50 kouknu na ucet a bud to bude stat za to nebo nebude.Rozhodne se tu nevysmivam lidem kteří šli na riziko do páky a přišli o vše. Každý jsme nějaký, že?

David

A samozřejmě dalších 5 nastaveno na bitcoin který nesepnul😀 Ja jsem HODL a jsou mi jedno jakékoliv korekce. V 50 kouknu na ucet a bud to bude stat za to nebo nebude.Rozhodne se tu nevysmivam lidem kteří šli na riziko do páky a přišli o vše. Každý jsme nějaký, že?

Charles

Petr2: Já jsem koupil dip BTC na 42 za 10miliard a prodal na 47… takhle se dělaj hrachy…. 😉 ..žvásty?… no papír snese všechno…

Jan

A to měl na BTC další balík, který mu nesepnul. No já vydělávat takový prachy, tak nevím, proč bych tady vůbec oxidoval a dělal ze sebe debila 🙂

Michal

700 mega plus? 😅
Moc tomu neverim ze jsi koupil za 10 miliard…to by se projevilo😂

Manius Curius Dentatus

Nemam v lasce lidi typu: “ja to rikal”, ale musim tedy konstatovat, ze jsem tu pred nekolika dny psal, ze cekam sekeru tesne po prekonani hkavni rezistence, nekde kolem 53K s tim, ze si to klidne stahnou k 42-45K. A je to tady, tahaji to nahoru bez nejake reakce a pak to shodi tak, az je z toho zase flash crash. Kdyby byl rok 2018, reknu bez mrknuti oka, ze jdeme do bear marketu. Nyni je ale treba pocitat s velrybama, ktere si napustily rybnik za prumerku 25-30K. Necekal bych, ze se podivame na dlouho pod tuto cenu…

Vlastimil
Hodnocení článku :
     

Ano, v tom souhlasím. Velryby by už pod 25K začaly sabotovat sami sebe. Ono jím postačí, když udělaly 10-tisícovou svíčku, že jo.

Tizian

Super, divergencia vyšla ešte aj s Trapom jak z učebnice.

inak nechcem tu nikoho strašiť ale 1W RSI vyzerá strašne bearish

Vlastimil

Divergence na RSI, která projela, skutečně dobrá past. Akorát, že to nebylo úplně jednoduché na zobchodování, protože cena jí prorazila, ale pak se obrátila. V učebnicích se tohle příliš neuvádí 🙂 Tam se respektuje čára. Dle definice známe, ale pojem Bull Trap, či Bear Trap, který právě uvězní obchodníky v pasti, kteří jednali podle indikátorů, a vstupovali příliš agresivně. No nic, Bitcoin je záludný v tom, že přesné úrovně málokdy určíte, a to v tradingu znamená ztráty. Pokud ale máte koule, na to když vás to vymele vstoupit do opačné pozice, taky dobrý, ani to se nemusí někdy vyplatit, když jde trh nějakou dobu do strany, ale jinak jsem dal autor článku dobře popsaný graf, kde je to zřejmé, chválím !

Milan A.

udržíme MA200 D? A ještě spíš jak to slítlo při líznutí 41% dominance a furt se to tam motá tak jestli projdem MA20 W tak asi bude zle.

Vlastimil

Pokud by se cena udržela delší čas pod ním, tak určitě. To znamená dostat se pod 40K. Zatím to je asi předčasné, klidně se to nyní může týden plácat sem a tam, než se stane výraznější pohyb. Většinou se právě děje to plácání, ale třeba to bude trošku rychlejší, těžko předvídat. Zatím je neutrální nálada, některé alty mohly spadnout i více, ale nespadly. Podívej na Fear index, tipnul bych si, že bude postupně klesat, a pak přijde rána z milosti.

Fantom

F/G index je teď asi ten nejdůležitější ukazatel.

Vlastimil

Jo musím se ho naučit ještě lépe číst, protože on kopíruje cenu, takže vtip asi bude, když tam bude určitý drobný nesoulad. Každopádně došlo ke zchlazení horkých nenažraných hlav (Greed). Rád bych viděl ještě spojení s akciovými indexy, které by mohly jít do ří*tě, kvůli další vlně Covidu. V loni v březnu jsme viděli hezkou paniku, počítám že by to mohlo udělat znovu pokles, až se epidemie trošku více rozplemení.

Fantom

U F/G indexu je podle mě ještě důležitější rychlost změny – prudký růst/pád, než samotná hodnota indexu. Obecně by ale mělo platit, když je hodnota dlouho vysoko (nenažranost) tak čekat spíš pád a naopak když vládne strach tak čekat alespoň krátkodobě růst (i v bear marketu) a být připraven na odprodeje a nákup zase níže, atd. Já čekám nějakou konsolidaci a další sestřel možná za týden, možná později následovaný zase částečným vytažením. Model ze včerejška se bude asi opakovat, i když velryby by občas mohli trochu změnit taktiku, aby to nebylo tolik předvídatelné 🙂

Michal

Já čekám taky sestřel třeba na 42 a vytažení kousek výš. Zase to jako nemůže padat na 30 jednou svící. Bude to pěkně nahoru dolu a volatilita jako pro trading stvořená 😀

Vlastimil

Ano, je to málo pravděpodobný, pokud se nestane nějaká “mimořádná událost”.

Vlastimil

Tak extrémy mi jsou u F/G indexu jasné, ten byl právě vyšponovaný ještě nedávno, horší předvídat, když je to někde mezi jako nyní.

Vlastimil

Ohlédnutí za minulými měsíčními cenovými údaji ukazuje, že Bitcoin uzavřel v září zeleně jen dvakrát za osm let – v roce 2015 a znovu v roce 2016 – ale i tak jen s malými zisky. Jinak září bylo tradičně červené. Sledujte prosím také indikátor Exchange Whale Ratio (EWR) od CryptoQuant, přístup však něco stojí. Každopádně i podle jiných zdrojů jsme v kritické fázi. Ze suportu se stala prozatím rezistence na 47,5K, ta už je nyní jasně vidět. Spodní hranice není ještě úplně vyrýsovaná.

Matějovo

No kuwa, tady sem zas lezou miliardáři, aby nám sem zanechali jejich moudra 😀 😀 😀
viď pítře 😀

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: