07.09.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin je blízko od průlomu 52 500 USD (UPDATE)

5
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V pondělní analýze na Bitcoin (BTC) jsme se zaměřili pouze na týdenní graf, takže dnes se naopak podíváme na denní. Intradenní časové rámce ponecháme stranou, protože si myslím, že nám v tuto chvíli stejně nijak nepomohou. Jinak Bitcoin je pouze krůček od průlomu klíčové rezistence na 52 500 USD.

EDIT:

Jak jste si jistě všimli, trh se kolem rezistenční konfluence 52 500 USD totálně vylil. Odezva byla očekávána, ale nikdo nevěděl, jak moc negativně může Bitcoin reagovat. Rozhodující bude, kde skončí denní close a jaké budou výsledné objemy. Až potom se bude dát z něčeho vycházet.


Jestli se průraz podaří a skončí nad hladinou i týdenní close, býci mohou slavit. Cesta k novému all time high totiž bude velmi blízko. Dokud se tak ovšem nestane, pořád je vysoké riziko, že postup nahoru zdechne jako kočka. Takže pozor, nepropadejte FOMO, protože vám stejně nic neuteče. V případě, že půjdeme na nové ATH, nás asi čekají další měsíce cenové expanze. Leč s mnoha vykřičníky (riziko je obrovské).

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Co se tedy týká denního grafu, kurz již předevčírem zaútočil na další klíčovou hladinu 52 500 USD, kde je konfluence v podobě cenové hladiny, Golden Ratio a Low Volume Node objemového profilu. Poslední dvě zavřené svíce nám říkají, že trh byl dost silný. Zkrátka ta iniciativa pokračovat v cenové expanzi tu rozhodně byla.

BTC

Určité zaváhání nastalo před pár dny, ale pak se situace viditelně zlepšila. Co se týká ale objemů, ty jsou v dlouhodobějším kontextu skutečně pořád slabé. Navíc poslední tři týdny se nepovedlo zlomit trend, kdy dochází k jejich soustavnému cenovému poklesu. Tudíž i s ukončením letních prázdnin nedochází k žádné viditelné změně. Situace se naopak pořád zhoršuje.

Určitě je legitimní námitka, že máme teprve první zářiový týden za sebou. Ale také je legitimní tvrdit, že letní prázdniny neměly vůbec nic dočinění s tím, že byly objemy za červenec a srpen na historických minimech. Ať to ovšem dopadne jakkoliv, brzy jistě dostaneme rozuzlení celé této hádanky.

Indikátory

Hodnoty RSI včera zavřely na téměř 69 bodech. Pokud by se jim zde povedlo den uzavřít, řekl bych, že celá ta série divergencí ztratila na váze – dojde k narušení té série signálů. Bohužel si nejsem v tomto úplně jistý. Pravda je, že by s jistotou došlo minimálně k částečnému zneplatnění.

Co se týče MACD, tak zde se nic moc nezměnilo. Čerstvě došlo k bullish crossu, ale těch překřížení bylo v poslední době tolik, že to nemá příliš význam.

Závěrem

Třeba se už dnes rozhodne. Pokud ne, doufám, že se dočkáme výsledku s týdenním close. Jestli cena pod S/R levelem 52 500 USD na nějakou dobu zamrzne, radost z toho mít nebudu. V případě, že kurz opravdu rezistenční konfluencí prorazí, sledujte i objemy. Průlom by měl být totiž potvrzený.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

39 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: