06.09.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin útočí na klíčovou rezistenci

3.7
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Máme za sebou čerstvě ukončený týden, takže v dnešní analýze na Bitcoin (BTC) si rozebereme týdenní graf. Jak jsem říkal v nedělní video analýze, týdenní časový rámec vypadá z pohledu Price Action v pohodě. Nicméně například denní graf hlásí řadu špatných signálů. V každém případě momentálně Bitcoin útočí na jednu z důležitých úrovní. Třeba se brzy dočkáme rozuzlení.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD (BLX)

Bitcoin nakonec zavřel poslední týdenní svíci v bullish podobě. Zaváhání z předminulého týdnu zřetelně ustoupilo, díky čemuž můžeme sledovat atakování S/R levelu 52 500 USD. Respektive je kurz již velmi blízko, což lze považovat za pokus o průraz. Objemy se navíc mírně zvedly, což je pro býky dobrý signál. Leč v kontextu bull runu jsou ty objemy pořád slabé.

BTC

V každém případě se s velkou pravděpodobností rozhoduje o dalším vývoji. Respektive o vývoji v řádu mnoha týdnů. Pokud aktuální týdenní svíce zavře nad 52 500 USD a budou solidní objemy, nové historické maximum je téměř za rohem. Jestli se nám však v grafu vytvoří dost bearish týdenní svíce jako výsledek zamítnutí, hrozí obrat.

Pak by se hrálo o to, zda bude mít BTC dostatek sil na vytvoření vyššího low. Jinak ještě připomínám, že blízká rezistenční konfluence je tvořena cenovou rezistencí, Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti a Low Volume Node. V případě úspěšného průrazu, jediná překážka pak v podstatě spočívá kolem 57 000 USD, kde je dle Volume Profile větší hloubka trhu.

Indikátory

Momentum na týdenním RSI se stále drží. Bullish cross na MACD samozřejmě je, ale zatím se ničím relevantním nepotvrdil.

Závěrem

Tento týden jistě uvidíme, zda bude mít Bitcoin dostatek sil na průlom. Dovolil bych si tvrdit, že je nyní trh v podobné situaci jako začátkem ledna 2018. Tehdy se právě hrálo o to, zda se na trhu najde dostatek sil na pokračování v bull runu, což pak tvrdě selhalo. Respektive se podařilo atakovat Golden Ratio a pak nastal strmý pád. Uvidíme, zda se historie bude opakovat, nebo se vytvoří zcela odlišná.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

40 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
40 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: