Zájem o NFT roste až neuvěřitelným tempem

4.5
(4)

NFT neboli nezaměnitelné tokeny jsou jedním z “buzzwords” letošního roku. Podle výsledků analýzy dat Google Trends je navíc dobře vidět, že zájem o NFT neustále roste. Během srpna vzrostl o téměř neuvěřitelných 426 %.

K 1. srpnu 2021 byl počet vyhledávacích dotazů Google pro klíčová slova „jak nakupovat NFT“ na hodnotě 19, ale již do 29. srpna 2021 stoupl na 100. Čísla odrážejí zájem o vyhledávání vzhledem k nejvyššímu bodu grafu na základě konkrétního místa a časového období. Zájem z vyhledávání se měří v bodech, přičemž 100 znamená zájem nejvyšší a 0 pak nejnižší.

Rok 2021 jako rokem NFT

V roce 2021 jsme zaznamenali skutečně nebývalý růst na trhu NFT. Před rokem 2021 jen malý počet investorů věřil, že právě nezaměnitelné tokeny by mohly investorům přinést velké zisky. Stav trhu se však na začátku roku dramaticky změnil a nezdá se, že by v dohledné době došlo k jeho ochlazení.

Pro lepší představu je přiložen graf vyhledávání klíčových slov “jak koupit NFT”

Global interest NTF
Zdroj: Blockchain Centre- Google Trends

Je zřetelně vidět, že NFT jsou zjevně populární, protože jejich vlastnictví a jedinečnost lze ověřit. Mohou být použity v různých aplikacích vyvinutých řadou umělců a podniků a lze s nimi snadno obchodovat na sekundárních trzích. Stávající obchodní modely a případy použití lze pak pomocí těchto funkcí rozšířit.

K rostoucí popularitě nezaměnitelných tokenů přispěla řada významných prodejů, jako například videoklip LeBrona Jamese NBA Top Shot za 208 000 USD, album 3LAU za 11,7 milionu dolarů a dílo digitálního umělce Beepleho za 69,3 milionu dolarů. Do trhu se zapojily i některé z největších postav popkultury, jako Jay Z a Mike Tyson, a také populární youtubeři Jake a Logan Paul.

V důsledku těchto a podobných událostí jsou nezaměnitelné tokeny stále populárnější a zažívají nebývalý růst po celém světě. Během 2. čtvrtletí 2021 dosáhly tržby z 15 největších prodejů NFT 37,23 milionů USD a v březnu pak rekordních 200 milionů USD, což je více než za posledních 12 měsíců dohromady.

Žebříčku vévodí Singapur a Austrálie

Pokud se podíváme na žebříček zemí, kde je podle Google Trends největší zájem o vyhledávání NFT, tak na prvním místě se skóre 100 je Singapur, na druhém se skóre 86 Austrálie, následována Nigérií (skóre 70).

Global interest NTF by country
Zdroj: Blockchain Centre- Google Trends

Tadas Maurukas, generální ředitel Blockchain Center, k tomu uvedl:

“I když vidíme obrovský nárůst popularity NFT, tak stále zůstávají pro většinu populace velkou neznámou. Investoři v tom vidí obrovskou příležitost pro začínající uživatele, protože až se tato digitální aktiva dostanou do hlavního proudu, zisky by mohly být mimořádně vysoké”

NFT jsou stále sofistikovanější

Sluší se navíc dodat, že NFT již nejsou jen obrázky nebo videa. Nedávno jeden z digitálních umělců oživil Rat Poison, Bitcoin Pizza, Doge To The Moon a další tři historické kryptoměnové NFT prostřednictvím interaktivního 3D světa.

Web CryptoTale uvedl na trh první kolekci interaktivních NFT, která využívá technologii WebGL k procházení digitálních uměleckých děl společně s 3D herním zážitkem. Podle tvůrců je vydání interaktivní kolekce NFT velkou příležitostí pro nadšence a sběratele kryptoměn získat kus historie kryptoměn v paradoxně omezené, ale neustále se rozšiřující virtuální oblasti.

Závěr

Mnozí v nezaměnitelných tokenech vidí velký potenciál a někteří na nich již pohádkově zbohatli. Osobně se držím mimo a jen situaci pozorně sleduji. A jak to máte s NFT vy, kupujete?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Navštivte také náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vlastimil
Hodnocení článku :
     

NEDRŽ SE zase tolik zpátky! Ale studuj, co by mohlo mít význam kupovat za NFT, některé mají pravděpodobně potenciál velkého zhodnocení.

Karlos

Mě zaujalo immutable.com, řešení po NFT ma Ethereu.

Vlastimil

Těch projektů je více, některé stojí za ho*no, některé jsou možná aj podvody, ale některé mají jméno. Proto by bylo lepší, kdyby spíše než obecně psal Kryptomagazín o možných zajímavostech na NTF.

spot_img