Visa vidí NFT jako slibné médium pro fanoušky

5
(4)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Trh s nezaměnitelnými tokeny (NFT) zaznamenal v první polovině letošního roku tržby ve výši 2.5 miliardy amerických dolarů. Platební gigant Visa proto prozkoumává toto nové odvětví, které roste raketovou rychlostí.

Visa: NFT jako slibné médium

Nadnárodní společnost Visa před nedávnem publikovala dokument, ve kterém hodnotila trh NFT. V dokumentu dokonce společnost uvedla, že NFT je schopné sloužit jako velmi slibné médium pro zapojení fanoušků.

Dokument vydaný koncem měsíce popsal nezaměnitelné tokeny jako důležitou inovaci během pandemie koronaviru Covid-19, jelikož vládní omezení se dotkly sportovních utkání, zábavy a hudebních festivalů. Fanouškům tak často zůstalo pouhé sledování z prostředí domova.

Největší ránu zaznamenaly profesionální sporty, které podle odhadů ztratily okolo 18 miliard USD. Podle Visa poslední rok poháněl organizátory diverzifikovat příjmy a soustředit se na nové technologie, aby i nadále poutaly pozornost fanoušků.

NFT oslovuje sběratele, fanoušky, sportovní týmy, ligy a talenty z celého světa. NFT dokument společnosti Visa byl vydán společně s oznámením, že platební gigant koupil svoje první NFT kolekce CryptoPunks. CryptoPunks je kolekce 10 000 unikátních NFT na síti Etherea.

„Kromě šílenství okolo CryptoPunk rostou na popularitě NFT také v jiných oblastech. V závislosti na použití existují různé mechanismy návrhu NFT, stejně jako velikost a distribuce.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 273 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 241 USD.

Závěr

Trh s NFT se neustále rozšiřuje, což dokazuje rostoucí popularita digitálního umění a její obří ceny nastavené umělci. NFT se stále častěji objevuje v nových hrách postavených na technologii blockchain. Celou USA.VISA zprávu o NFT si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nově nás najdete také na našem discord serveru.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: