Tržní kapitalizace BTC dosáhla 1 bilionu dolarů a překonala Facebook i Teslu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nejnovější oživení ceny bitcoinů zvýšilo tržní kapitalizaci aktiva a to tak překonalo klíčové hráče z tradičního finančního sektoru, jako jsou Facebook či Tesla. 

S tržní kapitalizací lehce nad 1 bilionem dolarů je nyní aktivum oceňováno více než gigant sociálních médií Facebook (NASDAQ: FB), jehož kapitalizace činí 928 miliard dolarů. Tržní kapitalizace Bitcoinu se navíc pohybuje i nad výrobcem elektromobilů Tesla (NASDAQ: TSLA), který je k datu psaní toho článku na hodnotě 795 miliard USD.

Jinde Bitcoin výrazně zaostává za zlatem, které má tržní kapitalizaci 11 bilionů dolarů. Je pozoruhodné, že pokud bitcoiny nadále porostou na hodnotě, mají větší šanci překonat stříbro s tržním limitem 1,27 bilionu USD. Majetek a drahé kovy byly dlouho spojovány dohromady, přičemž aktivum je ideálním uchovatelem hodnoty.

Kapitál trhu s bitcoiny a akciemi. Zdroj: Companiesmarketcap.com

Ačkoli Bitcoin patří do jiné třídy aktiv, kryptoměna si získala oblibu, aby přilákala hráče z tradičního sektoru. Poté, co se počátkem tohoto měsíce BTC propadl po zvýšeném zásahu regulačních orgánů v Číně, hodnota aktiva vzrostla nad 50 000 USD a znovu získala tržní kapitalizaci 1 bilion USD.

Bitcoiny se odrazily poté, co se obavy z regulace zmírnily

K odrazu došlo poté, co se tento týden obavy z regulací zmírnily, když americká ministryně financí Janet Yellenová a předseda SEC Gary Gensler uvedli, že nemají v plánu zavést omezení obchodování s kryptoměnami.

Současně aktivum zdůraznilo svou odolnost v důsledku čínského zásahu. Je pozoruhodné, že bitcoin se vždy odrazil v důsledku regulačního zásahu v Číně.

Výpadek Facebooku

Společnost Facebook nadále čelí kontrole po šestihodinovém výpadku, ke kterému došlo začátkem tohoto týdne. V důsledku toho se akcie propadly nejméně o 6 %.

Závěr

Ačkoli mají tradiční akcie nad bitcoiny navrch, kryptoměna se ukazuje jako ideální investiční nástroj. O akcích a jejich příslušných společnostech je známo, že ovládají značný podíl aktiv, které dosahují bilionů.

Je zajímavé, že bitcoiny si udržely návratnost investic, přestože jsou vysoce volatilním aktivem se zvýšenou regulační kontrolou. Velká část zisků byla dosažena počátkem letošního roku, kdy aktivum vzrostlo na hodnotě uprostřed přílivu tradičních investic vedených společnostmi jako Tesla.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: