08.10.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – postupně následujeme Bitcoin

4.2
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Dnes se zaměříme na Altcoin Index a Shitcoin Index, abychom měli ucelenou představu o tom, jak na tom alty se shitcoiny jsou. Asi by nikoho nemělo překvapit, že oba tyto trhy se snaží Bitcoin následovat, ale stále jsou dost pozadu. Je zřejmé, že v těchto chvílích všichni preferují spíše našeho krále. Pak jsou v závěsu velké altcoiny a úplně vzadu shitcoiny.

Aktuální situace na 1D Altcoin Index

Takže kurz prorazil ze zakreslené býčí struktury a následně došlo ke krátké konsolidaci na S/R levelu 4 700 bodů. Objemy byly původně spíše průměrné, ale poslední dva dny byly v tomto ohledu naopak vysoce nadprůměrné. Na trh se jednoznačně vrátilo sebevědomí, které doposud chybělo.

altcoin index

Kurz se ale zřetelně není schopen dostat nad S/R level 5 179 bodů, kde je zřetelná rezistenční konfluence. Tato konfluence je tvořena důležitou Fibonacciho úrovní 61,8 %, High Volume Node objemového profilu a samozřejmě cenovou úrovní. Tudíž průraz nebude lehký, ale když se povede, bude to velký úspěch. Pak je cesta k zářiovému vrcholu otevřená.

Aktuální situace na 1D Shitcoin Index

Takže Shitcoin Index utvořil lokální dno v blízkosti S/R levelu 4 700 bodů. Od té doby kurz postoupil k hladině 6 450 bodů, kde je trh i nyní. Samotný růst však nebyl doprovázen příliš velkými objemy. Spíše pořád držíme ten průměr, což samozřejmě není dobré. O shitcoiny zatím není příliš zájem, ale to se může změnit. Pokud Bitcoin zůstane silný, časem poteče kapitál i do shitcoinů.

shitcoin index

Pro Shitcoin Index je největší překážkou S/R level 8 400 bodů. Což je hladina, kde je i vrchol ze září. Na této úrovni máme klíčovou Fibonacciho hladinu a blízko High Volume Node objemového profilu. Jedná se díky konfluenci o neprostupnou zeď, na kterou bude třeba hodně úsilí, aby padla.

Závěrem

V případě, že Bitcoin půjde na nové all time high, altcoiny a shitcoiny budou ještě nějakou dobu rozhodně zahálet. Postupně budou sice svého krále následovat, ale hned ho určitě nedoženou. Když začátkem roku začaly altcoiny a shitcoiny pumpovat, Bitcoin byl již dávno nad svou all time high úrovní. Proto může trvat i několik týdnů, než tyto trhy udělají nějaký lepší výkon.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

22 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: