Šéf kryptoměnové divize Facebooku: Stablecoiny jsou skvělé na placení, ale proti inflaci je nejlepší Bitcoin

5
(4)

Zprávy a souhrny

Stablecoiny se staly v poslední době v kryptoměnové komunitě poměrně vážným tématem. Došlo k tomu po spekulacích, že se Komise pro cenné papíry (SEC) na ně zaměřila poté, co naznačila, že některé z nich mohou být cennými papíry.

Šéf kryptoměnové divize Facebooku trvá na tom, že pro boj s inflací má nejlepší pozici  Bitcoin

Vzhledem k faktu, že stablecoiny letos nabírají na popularitě, objevuje se také spousta důležitých otázek. Jak jsme nedávno informovali, tak jednu z nich položil Brian Armstrong z Coinbase, když se na Twitteru zeptal, zda jsou stablecoiny vhodné pro boj s inflací.

Pokud se z fiatem krytých stablecoinů skutečně stanou inflační mince (ne tak stabilní), jak potom získáme skutečně stabilní minci? Možná by to mělo být něco, co pomocí oraclů sleduje koš zboží reálného světa (parita kupní síly)? Nápady vítány“

A jak se dalo čekat, v konverzaci se objevilo mnoho pozoruhodných reakcí, včetně odpovědi Jacka Dorseyho (velkého fanouška Bitcoinu), který stejně jako někteří další věří, že Bitcoin je “fix”.

Podobně se vyjádřil i šéf kryptoměnové divize společnosti Facebook, Davic Marcus, který zastává názor, že ačkoliv jsou stablecoiny naprosto relevantní pro platby, tak proti inflaci je pak nejlepší volbou Bitcoin (BTC).

“Myslím, že stablecoiny budou skvělé pro platby (vysoká rychlost, in a out, když potřebujete provést platbu). Jako zajištění inflace je pak dle mého názoru nejlepší odpovědí Bitcoin“

Přijetí stablecoinů stále roste, co je hnacím faktorem?

Stablecoiny již našly celou řadu využití, což zahrnuje: měna pro přesun hodnoty mezi burzami, kolaterál pro použití na burzách derivátů, prostředek směny a uchovávání hodnoty v DeFi, měna pro přeshraniční platby.

Toho si všiml Ryan Watkins ze společnosti Messari, když se letos rozhodl rozvinout faktory, které ovlivňují přijetí stablecoinů. Objem stabilních mincí nedávno dosáhl hodnoty 120 miliard USD a trh nadále výrazně roste. Využívání stabilních mincí se zvýšilo natolik, že uživatelé ve druhém čtvrtletí provedli transakce v hodnotě více než 1,7 bilionu dolarů.

Za tímto růstem stojí řada faktorů, z nichž některé zahrnují snadnost, s jakou mohou být přijímány a to díky tomu, že stačí pouze veřejný blockchain a adresa. Dalším plusem je skutečnost, že stablecoiny běží na infrastruktuře 24/7, takže jsou levné, dostupné a spolehlivé na použití.

Navíc, jak poznamenal Ryan Watkins;

“Nabízejí uživatelům silnější autonomii, soukromí a interoperabilitu než stávající platební řešení, která vyžadují KYC a často omezují přístup. Jsou programovatelné, což vývojářům jednoduchým způsobem umožňuje pomocí nich budovat a nasazovat aplikace s globální distribucí“

Závěr

Stablecoiny mají díky minimální volatilitě potenciál posunout kryptoměny do hlavního proudu. Navíc spousta z nás raději platí stablecoiny a Bitcoin s vidinou dalšího růstu ceny raději hodluje. A jak to máte vy? Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Právě stablecoiny mi dělají ze všeho nejvíc starosti. Jak dlouho asi budou velcí bankéři a US vláda tolerovat tohle vysávání jejich potenciálních zisků a parazitování na dolaru? Kdyby byly ze 100% kryty dolarem, tak asi přimhouří oko. Pak by šly ztráty v zásadě jen za bankami ochuzenými o poplatky zejména za přeshraniční platby. Ale pokud jsou za tetherem skutečně sotva 4% dolaru a zbytek jen kdejaké cenné papíry a hlavně korporátní dluhopisy, pak si to vyloženě říká o tvrdou odvetu. Však už se Yellenová s Powellem a Genslerem nejspíš chystají na pořádný úder. Pro sichr raději převedu obsah své walletky na binance do eura, i když mě to přepočítávání a poplatky za trading (oproti spot 0% fee na busd) budou pěkně srát…

Fantom

Je tady hrozba – když se sesype Tether, tak to ohrozí i Binance jako takovou a BUSD i případné budoucí výběry z Binance. Toho se obávám víc než pádu ceny BTC se kterým počítám.

Vojtech

No, zatím spoléhám, že Binance tu ještě nějakou dobu bude. Ale je to spíš jen důsledek mého zbožného přání. Vím, že jsi tu psal, že zvažuješ částečně přejít na kraken. Už jsi to udělal? A podelis se o zkušenosti? Poplatky, likvidita, support, …

Fantom

Neudělal. Na Krakenu mám jen malou část, kterou jsem tam dříve poslal SEPA platbou a nenakoupil – “stakuju” tam EUR za úrok cca 1% p.a. Zatím mám drtivou většinu v BUSD na Binance a mám to taky na úrok, ale snížili to na ubohých 0,8% p.a.. Abych to převedl na Kraken musel bych to prodat do ještě horšího stablecoinu – USDT nebo USDC, případně DAI – tam nevím jak je na tom s krytím a za poplatek cca 15 USD za jeden převod poslat do Krakenu. Potom prodej na Krakenu do USD nebo do EUR -další poplatek a potom převod na “stakovaní” fiatu na Krakenu. Do banky to posílat nehodlám. Tak nějak doufám že Binance to ustojí – na obchodování je to lepší burza s nejmenším poplatkem, v BUSD úplně bez poplatku a ještě nabízí často stakování na Launchpool – naposledy MBOX – nese to víc než Flexible saving a prostředky jsou hned k dispozici a potom odprodej shitcoinu jako zábava navíc. Nyní zvažuji místo přímého nákupu BTC zvolit “Dual Investment” – je to vlastně opce na Strike price s bonusem úroku, nyní nabízí např. strike price 42k a úrok cca 100% p.a. do maturity day. Samozřejmě za malou částku – tak max 1000 usd nebo méně. Zažene to nudu a buď dostanu 100% p.a. za těch pár dní a nebo nakoupím BTC, se stejným úrokem, ale za ztrátovou (strike) cenu. Zatím jsem tak nakoupil jen jednou cca za 300 usd a bral jsem úrok, cena byla nad strike price.

Poslední editace 9 měsíců před přes Fantom
Pavel

Mrkněte se chlapci na Crypto.com. To stakování je tam slušné. Ale samozřejmě to může být pouze můj názor. Já tam mám Dot, Eth a samozřejmě Shiba 😂😂😂 Třeba za ten Dot dávají při stakování na 3 měsíce 10% úrok za rok.

Vojtech

Hm, tomu dual investments beztak nerozumím. A stakovat se nechystám. Ale zkusím si zítra udělat account. Jestli tam lze obchodovat přímo za USD, tak není o čem. Já myslel, že z fiat měn tam je v nabídce pouze eur stejně jako na binance. Čili abych se vyhnul feečkům za vklady a výběry, bude asi prijatelnym kompromisem nechat si těch 20% v busd na binance na trading a zbylých 80% poslat na kraken, směnit za USD a tam si nastavit ty nákupy na 31k a níž. Každopádně díky za tip!

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: