Šéf kryptoměnové divize Facebooku: Stablecoiny jsou skvělé na placení, ale proti inflaci je nejlepší Bitcoin

5
(4)

Zprávy a souhrny

Stablecoiny se staly v poslední době v kryptoměnové komunitě poměrně vážným tématem. Došlo k tomu po spekulacích, že se Komise pro cenné papíry (SEC) na ně zaměřila poté, co naznačila, že některé z nich mohou být cennými papíry.

Šéf kryptoměnové divize Facebooku trvá na tom, že pro boj s inflací má nejlepší pozici  Bitcoin

Vzhledem k faktu, že stablecoiny letos nabírají na popularitě, objevuje se také spousta důležitých otázek. Jak jsme nedávno informovali, tak jednu z nich položil Brian Armstrong z Coinbase, když se na Twitteru zeptal, zda jsou stablecoiny vhodné pro boj s inflací.

Pokud se z fiatem krytých stablecoinů skutečně stanou inflační mince (ne tak stabilní), jak potom získáme skutečně stabilní minci? Možná by to mělo být něco, co pomocí oraclů sleduje koš zboží reálného světa (parita kupní síly)? Nápady vítány“

A jak se dalo čekat, v konverzaci se objevilo mnoho pozoruhodných reakcí, včetně odpovědi Jacka Dorseyho (velkého fanouška Bitcoinu), který stejně jako někteří další věří, že Bitcoin je „fix“.

Podobně se vyjádřil i šéf kryptoměnové divize společnosti Facebook, Davic Marcus, který zastává názor, že ačkoliv jsou stablecoiny naprosto relevantní pro platby, tak proti inflaci je pak nejlepší volbou Bitcoin (BTC).

„Myslím, že stablecoiny budou skvělé pro platby (vysoká rychlost, in a out, když potřebujete provést platbu). Jako zajištění inflace je pak dle mého názoru nejlepší odpovědí Bitcoin“

Přijetí stablecoinů stále roste, co je hnacím faktorem?

Stablecoiny již našly celou řadu využití, což zahrnuje: měna pro přesun hodnoty mezi burzami, kolaterál pro použití na burzách derivátů, prostředek směny a uchovávání hodnoty v DeFi, měna pro přeshraniční platby.

Toho si všiml Ryan Watkins ze společnosti Messari, když se letos rozhodl rozvinout faktory, které ovlivňují přijetí stablecoinů. Objem stabilních mincí nedávno dosáhl hodnoty 120 miliard USD a trh nadále výrazně roste. Využívání stabilních mincí se zvýšilo natolik, že uživatelé ve druhém čtvrtletí provedli transakce v hodnotě více než 1,7 bilionu dolarů.

Za tímto růstem stojí řada faktorů, z nichž některé zahrnují snadnost, s jakou mohou být přijímány a to díky tomu, že stačí pouze veřejný blockchain a adresa. Dalším plusem je skutečnost, že stablecoiny běží na infrastruktuře 24/7, takže jsou levné, dostupné a spolehlivé na použití.

Navíc, jak poznamenal Ryan Watkins;

„Nabízejí uživatelům silnější autonomii, soukromí a interoperabilitu než stávající platební řešení, která vyžadují KYC a často omezují přístup. Jsou programovatelné, což vývojářům jednoduchým způsobem umožňuje pomocí nich budovat a nasazovat aplikace s globální distribucí“

Závěr

Stablecoiny mají díky minimální volatilitě potenciál posunout kryptoměny do hlavního proudu. Navíc spousta z nás raději platí stablecoiny a Bitcoin s vidinou dalšího růstu ceny raději hodluje. A jak to máte vy? Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: