Fed se zabývá stablecoiny, co to bude znamenat pro trh?

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) vstupuje do nového týdne s průměrnou cenou a optimistickými fundamenty. Bitcoin se stále drží na úrovni podpory 30 000 USD, obchodníky to ale příliš nevzrušuje. Vzhledem k tomu, že oživení těžby pokračuje, všichni hrají hru “počkej a uvidíš”. Co nás čeká v následujících dnech?

Dolar posiluje, protože akcie uklidňují postup

Je to klasický letní obrázek na akciích. Toto roční období je proslulé nedostatkem akce a i nedávné změny v širším měřítku znamenají jen málo.

Americký dolar získal díky mírnému otřesu akcií určitou sílu a měnový index amerického dolaru (DXY) se vyšplhal k hodnotě 93 bodů. Inverzní korelace DXY s Bitcoinem zůstává pro některé v centru pozornosti – krátkodobý vrchol indexu může odpovídat cenovému tlaku na BTC/USD.

Další pozornost se soustředí na ropu v souvislosti se snížením napětí mezi členy OPEC+ a novou dohodou o zvýšení těžby. I když má tradičně menší dopad na chování Bitcoinu, jakákoli neočekávaná volatilita může poskytnout palivo pro trh s kryptoměnami s nízkým objemem.

Tento týden mohou být důležitější kroky amerického Fedu. Pracovní skupina pro stablecoiny si získá pozornost ministryně financí Janet Yellen, když bude svolána s cílem “vnitroagenturní práce”.

Riziko poklesu na 29 000 USD

Na spotových trzích začalo pondělí spíše nadějí do budoucna než důvěrou v aktuální cenové dění. O víkendu se BTC/USD neustále pohyboval nahoru a dolu, kdy stále nebyl schopen překonat rezistenci na úrovni 32 000 USD nebo vyšší, ale stejně tak se dokázal vyhnout testům supportu na 31 000 USD.

Řeči o tom, zda a kdy by mohlo dojít k dosažení dna ceny Bitcoinu, zůstávají hlavním tématem rozhovorů. Pokles z posledního historického maxima 64 500 USD trvá již tři měsíce, což je druhá nejdelší doba v rámci býčího cyklu.

Vzhledem k tomu, že všeobecné mínění očekává pád pod 30 000 USD, Van de Poppe argumentoval, že dno vůbec nemusí být tak dramatické, jak se očekává.

“Dno obvykle nevypadá skvěle, protože většina lidí očekává další pohyby trhů směrem dolů,”

– řekl svým příznivcům na Twitteru.

Obtížnost překonává očekávání

Na rozdíl od ceny pokračují základy sítě po bezprecedentních událostech z května a června v dalším posilování. Síťová hashovací rychlost, která se stále drží nad lokálním minimem 83 EH/s, nezaznamenala žádné další výraznější komplikace, protože těžaři se přesouvají z Číny. Skutečné známky pokroku však přicházejí jen s obtížemi.

Při automatickém přenastavení tento víkend došlo k poklesu obtížnosti o mírných 4,8 % – což je příjemný kontrast oproti předchozím odhadům. Dva týdny předtím se předpokládalo, že obtížnost klesne více než kdy jindy, o téměř 29 %, což se v průběhu dvoutýdenního cyklu obtížnosti pomalu vylepšovalo.

Nyní je Bitcoin na dobré cestě k prvnímu pozitivnímu přenastavení od doby před květnovým cenovým krachem.

Sazby financování zůstávají v pohodě

Indikátory na řetězci jsou všechno, jen ne medvědí, ale jsou to trvalé nuance, které jsou tento týden na radaru. Konkrétně sazby financování napříč burzami zůstaly po celou dobu nedávné volatility cen neutrální nebo lehce záporné, což je nadějný náhled do myšlení obchodníků.

Velké velryby se zdají být osamoceny v tom, že jsou na současných úrovních schopny prodávat, přičemž ostatní profily investorů naopak nakupují nabídku.

Z hlediska objemu je však Bitcoin za 30 000 dolarů předvídatelně nezajímavý. Objemy futures i PayPal se výrazně snížily, přičemž první jmenovaný se vrátil na úroveň z konce loňského roku.

Graf otevřených úroků a objemu krypto futures | Zdroj: Bybt.com

Nechvalně proslulé shorty Bitfinexu se “odvíjejí”

Víkendovou cenovou akci doprovázely kolísavé sázky mezi investory s velkým objemem.

Krátké pozice na Bitfinexu, které jsou hnacím motorem krátkodobé volatility, jak jsme toho byli svědky v průběhu minulých týdnů, se střídaly.

V pondělí shortů dále ubývalo, protože trh čekal na náznaky ohledně celkového směru.

Závěr

Tak to jsou věci, které se tento týden vyplatí sledovat. Máte tyto události také ve svém hledáčku?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
aaa
Hodnocení článku :
     

clanek zajimavy, nicmene nechapu spojitost nadpisu s obsahem clanku

Pavel

Můj tip je, rozhodně neprodávat. Kravaťáky musí už dlouho srát, že stačí jedna nějaká Britney Spears, co řekne, že například když Bitcoin klesne o 10%, tak ukáže kozy a rázem všechny jejich 100 stránkové analýzy, grafy, hyperboly a paraboly jsou k hovnu. Takže podle mě, spíš jde o snížení podílu drobných investorů. Tedy těch, co se řídí spíš pocitově. Takže ti velcí to pomalu vykupují, ale zas ne moc, aby nám to náhodou nezačalo rychle růst a zvětšují si tak tržní podíl.

spot_img