Ředitel Galaxy Digital: Zatímco Čína prodává, USA kupují zpět

0
(0)

Zprávy a souhrny

Čína byla dlouhou dobu domovem kryptoměn. Zprávy ze začátku roku 2021 potvrzují, že Čína byla hostitelem přibližně 75 procent světové bitcoinové hashrate, což znamenalo skutečnou velmoc.

Nedávno se ovšem situace radikálně změnila a tato asijská země se pustila do války proti kryptoměnovému průmyslu, kdy se snažila vyhladit všechny začínající kryptoměnové startupy. Došlo k odstavení hlavních těžařských společností včetně BTC.top, Bitman a Hubobi a pod vlajkou boje za životní prostředí došlo k zastavení těžebních operací v provinciích S‘-čchuan a dalších.

Nicméně to, co čínské horníky a obchodníky skutečně přimělo k prodeji svých bitcoinů, byl zákaz kryptoměn v zemi, kdy 21. června čínská centrální banka nařídila řadě předních bank a platebních společností zastavit poskytování služeb podnikům spojeným s kryptoměnami. I když tyto události v krátkodobém horizontu vyvolaly propad, mnoho investorů naopak věří, že to z dlouhodobého hlediska to kryptoměnovému trhu prospěje. Bitcoin byl až příliš koncentrovaný kolem Číny, což pro kryptoměnu, kde jedním z jejích klíčových aspeků je decentralizace, začal byl problém.

Američtí investoři nakupují bitcoiny zpět

Bez ohledu na to, co vyústilo v nedávný výprodej bitcoinů, tak můžeme říci, že investoři z USA nakupují. Generální ředitel společnosti Galaxy Digital Mike Novogratz, který se objevil v relaci Squawk Box CNBC, se nechal slyšet, že zatímco asijští obchodníci své bitcoiny prodávají, ti američtí investoři je naopak kupují zpět. Zmínil také, že současný do strany jdoucí trend BTC je důsledkem nedávných událostí a je jen otázkou času, kdy na Bitcoinu začne další rally. V pořadu Novogratz uvedl:

„Zde se konsolidujeme mezi 30 000 až 35 000 USD. Vidíme, že Asie prodává a USA naopak  kupují zpět. Čína vyhlásila válku kryptoměnám jako součást této širší studené války, do které se dostáváme a vzniklou situaci musíme nejprve pořádně strávit“

Novogratz, který patří mezi bitcoinové maximalisty a je dlouholetým nadšencem do kryptoměn, poukázal zejména na fakt, že prostě nějakou dobu trvá, než se obchodníci nebo zajišťovací fondy obrátí k Bitcoinu ve snaze vytvořit rozmanitější portfolio.

„Existuje spousta vlastněných aktiv korelujících s jinými aktivy, že? Pokud jste tedy hedgeovým fondem a dostáváte do svých pozic údery v oblasti úrokových sazeb, akcií, ropy, pravděpodobně prodáte část svých pozic v kryptoměnách. Chvíli to trvá, než se vybuduje rozmanitější základna investorů.“

Závěr

Situace na trhu se změnila a teď je třeba zkonsolidovat a přeskupit síly. I Jaroslav ve svých analýzách často mluví o očekávaném větším pohybu, kdy se již více než 50 dní pohybujeme vlastně jen do strany. Přijde pohyb up, nebo se podíváme do nižších cenových úrovní? Uvidíme, každopádně z dlouhodobého hlediska zůstávám stále býčí a předpokládám šestimístné USD ceny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: