Čína skoncovala s těžbou kryptoměny v další své provincii An-chuej

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Čína nadále vyhání těžaře Bitcoinu ze země. Vláda v An-chuej údajně řeší rostoucí poptávku po elektřině ukončením místních operací v oblasti těžby kryptoměn.

Další provincie vyhání těžaře z Číny

Čína pokračuje v razantní vlně potírání svobodné digitální měny a v tvrdých zákrocích proti těžebnímu průmyslu kryptoměn. Další provincie zakázala těžební operace a navázala tak na předchozí události v zemi.

Úřady v An-chuej, malé provincii ve východní Číně, ohlásily soubor opatření k řešení rostoucí poptávky po elektřině a souvisejícího nedostatku elektrické energie v příštích třech letech, jak uvedla  ve středu místní tisková agentura Hefei Online. Opatření An-chuej oficiálně usiluje o omezení spotřeby energie, což znamená, že provincie ukončí projekty těžby kryptoměn a prozkoumá nové iniciativy, které vyžadují velké množství spotřeby energie.

Energie ve středu pozornosti

Úřady dále uvedly, že budou podporovat reformu cen elektřiny s cílem optimalizovat využití energie v provincii. Provincie An-chuej je jednou z nejchudších částí Číny. Z oficiálního seznamu chudých oblastí země byla odstraněna až v roce 2020. Současně je osmou největší provincií podle počtu obyvatel a pokud jde o zdroje, převažuje zde uhlí. “Nadvládu” uhelné energie v oblasti pak doplňuje několik vodních elektráren, ale i větrné a solární elektrárny.

Opatření se zdá být součástí celonárodní iniciativy k ukončení všech operací v oblasti těžby kryptoměn po celé Číně. Čínský krypto novinář Colin Wu ve středu uvedl, že čínská energetická společnost State Grid Corporation vydala oznámení pro všechny části země, které požaduje uzavření těžby virtuální měny.

“V současné době ji začaly implementovat také některé provincie s nedostatečnou mocí v Číně, jako Che-nan a An-chuej,” dodal Wu.

Závěr

Zpráva o dalším regionu, kde Čína banuje těžbu Bitcoinu, navazuje na zásadní regulační zásah proti těžbě kryptoměny v Číně. Ten zahrnuje řadu podobných zákazů v dalších čínských provinciích, včetně Yunnanu a S’-čchuanu, jednoho z největších těžebních uzlů na vodní energii v zemi. Orgány v Sin-ťiangu, Vnitřním Mongolsku a Čching-chaj také nařídily uzavření těžebních operací v posledních měsících, což způsobilo zhruba 50% propad hashrate Bitcoinu.

Událost však má i potenciálně pozitivní dopady na Bitcoin, jako je krátkodobé snížení spotřeby bitcoinové sítě a očekávané zvýšení decentralizace těžby BTC z dlouhodobého hlediska.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img