Japonsko údajně přijme opatření k celosvětové kontrole kryptoměn

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Japonsko posiluje své úsilí o regulaci digitálních měn v globálním měřítku, přičemž vládní orgány se údajně snaží rozšířit počet zaměstnanců, aby zavedly přísnější pravidla.

Japonské regulační orgány vyjádřily nové obavy z masivního růstu trhu s kryptoměnami, varují zejména před stablecoiny, uvedla v pátek agentura Reuters.

Tokio je ochotno spolupracovat s globálními finančními regulačními orgány s cílem vypracovat přísnější pravidla pro soukromé digitální měny, uvedli údajně tři japonští představitelé a dodali, že regulační orgány skupiny G7 a G20 požadují přísnější regulace stablecoinů vázaných na fiat.

“Japonsko již nemůže nechat věci bez dozoru, globální vývoj digitálních měn se pohybuje MOC rychle.”

Uvedl jeden úředník.

Nová kontrolní jednotka

Podle zveřejněné zprávy japonské ministerstvo financí údajně uvažuje o navýšení počtu zaměstnanců, aby pokračovali ve svém úsilí o podrobnou kontrolu průmyslu po celém světě. Agentura pro finanční služby (FSA) v zemi údajně již zřídila novou jednotku pro dohled nad regulací digitální měny.

Nová jednotka FSA, která byla zřízena 8. července, si klade za cíl sledovat širší kryptotrhy a zaměřit se na decentralizované finance (DeFi), což je forma financování založená na blockchainu, která se nespoléhá na centralizované finanční zprostředkovatele, uvedli úředníci.

CBDC

Mnoho úřadů nyní varuje před stablecoiny, což je typ kryptoměny vázaný na aktiva nebo nekryté měny, jako je americký dolar. Po celém světě se proto centrální banky snaží o vytvoření digitálních měn centrálních bank (CBDC), což jsou v podstatě digitální verze národních fiat měn, aby si udržely kontrolu nad penězi.

Předseda amerického Federálního rezervního systému Jerome Powell ve středu uvedl, že americké CBDC sníží poptávku po bitcoinech a stablecoinech. Minulý týden zástupce guvernéra Čínské lidové banky Fan Yifei tvrdil, že rychlý rozvoj soukromých platebních systémů je „velmi alarmující“ a že stablecoiny představují vážnou hrozbu pro globální finanční a vypořádací systémy.

Závěr

Je zřejmé, že dosavadní poptávka ze strany velkých hráčů a zároveň aktuální situace ve světě krypotoměn, bude tlačit na regulační orgány, aby vnesly do tohoto odvětví větší jasnost. A to nejen v USA a Číně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Crypto

Pro mě signál nepřestávat nakupovat dal

spot_img