Japonská policie zatkla vůdce krypto podvodu v hodnotě 55 mil. USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Čtyři muži byli údajně zatčeni v japonské prefektuře Aiči za provozování podvodného systému kryptoměn s umělou inteligencí (AI).

Předpokládá se, že do systému bylo zapojeno zhruba 20 000 japonských investorů na celostátní úrovni, což přineslo odhadovaný celkový objem 6 miliard jenů (55 milionů USD). Čtyři podezřelí: Shoji Ishida, Yukihiro Yamashita, Takuya Hashiyada a Masamichi Toshima byli podle japonských novin Asahi Shimbun 12. července zatčeni.

Takzvaný Oz Project

Údajný podvod, označovaný jako „Oz Project“, sliboval, že automatizovaný systém založený na AI povede k tomu, že investoři obdrží 100 % ze své původní investice zpět, se zajištěnými zisky ve výši dva a půlnásobku původní hodnoty v průběhu čtyř měsíců. Několik investorů podalo občanskoprávní žaloby v Nagoji a Tokiu, kde požadovali náhradu škody.

K získávání investorů měl projekt Oz vyhrazeného člena týmu, který pořádal semináře a briefingy pro účastníky a povzbuzoval je, aby vytvořili a zapojili se do specializované skupiny investorů v populární japonské aplikaci pro zasílání zpráv LINE. Předpokládá se, že tato strategie pobídla mnoho účastníků k tomu, aby do systému zapojili své přátele a příbuzné.

Všichni aktéři podvodu byli již předevčírem policií zatčeni.

Závěr

Zatímco se může zdát, že umělá inteligence je využívána k nekalým praktikám, tak tato technologie je naopak používána také k odhalení zločinu. Již v roce 2018 policie v Dubaji úspěšně využila chytré programy a technologii AI k rychlému vystopování gangu, jenž stál za ozbrojenou loupeží bitcoinů (BTC) za 1,9 milionu dolarů. I ve světě kryptoměn tedy platí pravidlo, že vše má své dvě strany.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: