SoftBank investuje miliony dolarů do brazilské kryptoburzy

0
rio brazílie kryptoburzy softbank jižní amerika
Zdroj: pixabay.com

Japonský bankovní gigant SoftBank investuje 200 milionů amerických dolarů do jedné z největších kryptoměnových burz v Latinské Americe. O obří investici do kryptoburzy informoval zpravodajský portál Reuters.

Obří investice do kryptoburzy

Japonská společnost SoftBank Group investovala 200 milionů amerických dolarů do kryptoměnové burzy Mercado Bitcoin. Ta je jednou z největších kryptoměnových burz v Latinské Americe. V oficiální zprávě se uvádí, že SoftBank tuto investici provedla prostřednictvím svého latinskoamerického fondu.

MERCADO BITCOIN
Zdroj: www.mercadobitcoin.com.br

Mercado Bitcoin uvádí, že investice poslouží k rozšíření své nabídky mimo hranice trhu Jižní Ameriky, rozšíření svého provozu a investování do nezbytné infrastruktury, která ji pomůže uspokojit rostoucí poptávku po kryptoměnách v zemi.

Výkonný předseda Mercado Bitcoin, Roberto Dagnoni, prohlásil:

„Platforma je velmi integrovaná. Investice je velmi důležitá pro uvolnění síly institucionálního trhu. Podíváme se také na regionální expanze v Latinské Americe a expanze také prostřednictvím M&A.“

Společnost uvádí, že financování přichází právě v době, kdy kryptoburza zažívá nejlepší polovinu roku. Od svého vzniku v roce 2013 její klientská základna výrazně roste. Objem obchodování od ledna do května 2021 vzrostl na 5 miliard amerických dolarů. Podle Dagnoniho se jedná o vyšší celkový objem, než za prvních sedm let dohromady.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 35 452 USD dle KMC.

Závěr

Mercado Bitcoin se může pyšnit titulem největší kryptoměnová burza v Brazílii. Klientská základna dosáhla v letošním roce 2,8 milionu, kde mezi lednem až květnem 2021 se k burze připojilo přibližně 700 000 nových zákazníků. Investice SoftBank bude mít jistě pozitivní vývoj pro kryptoměny v oblasti Latinské Ameriky.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře