Jack Dorsey věří, že banky jsou zbytečné – jsou ale kryptoměny skutečně připraveny převzít jejich roli?

0
(0)

Generální ředitel Twitteru, Jack Dorsey, patří mezi známé vyznavače a podporovatele bitcoinů (BTC). Od doby, co se Dorsey vrhl do světa digitálních měn a označil se za bitcoinového maximalistu, zaujímá v kryptoměnové komunitě “uznávanou a respektovanou pozici”.

Jeho komentáře z bitcoinové konference v Miami, týkající se irelevance bank (v souvislosti s příchodem BTC), vyvolaly na Twitteru dosti bouřlivou diskusi.

Bankovnictví bez bank

V globální populaci jsou miliardy občanů bez bankovního účtu. Vzhledem k tomu, že používání mobilních zařízení prudce stoupá, může právě Bitcoin výraznou měrou pomoci překlenout tuto propast. Dorsey, který s tímto přijetím souhlasí, potvrzuje, že „banky již nepotřebujeme“.

“Nepotřebujeme finanční instituce, které dnes máme. Máme tu, která prosperuje, je zdravá, kterou vlastní komunita a která je hnána komunitou“

Ředitel Twitteru dále dodal, že consensus napříč touto komunitou je dlouhodobě velmi spolehlivý.

Je Bitcoin připraven převzít kontrolu nad finančním systémem?

Z předchozích řádků vyplývá, že Jack Dorsey není žádným velkým fanouškem altcoinů, což zase znamená, že je přesvědčen, že Bitcoin by mohl nahradit stávající finanční systém. I když velký počet investorů do kryptoměny souhlasí s tím, že fiat a tradiční peněžní systém jsou zastaralé, stále existuje obrovský boj kolem tvrzení, že je jedna kryptoměna schopná nahradit stávající systém. Bitcoin je pro mnohé stále vysoce volatilní a problémy se spotřebou energie také pořád čekají na vyřešení.

Společně s tím jak vznikají mnohé další sítě a projekty, které zrychlují čas rychlosti transakce, je jasné, že roste i počet kvalifikovaných kandidátů. Přes mnohem lepší technické parametry je to ovšem právě Bitcoin, který představuje pro tradiční banky hrozbu číslo jedna – hlavně pokud jde o rychlost přijetí.

Závěr

Dvě věci jsou téměř jisté: současný finanční systém již není první volbou mnoha lidí a kryptoměny se ukazují jako nejslibnější alternativy. Pokud jde o to, která kryptoměna zaujme přední místo a změní současný systém, rozhodne hromadné přijetí a případy celkového použití. V prvním případě vyhrává nyní s přehledem Bitcoin, u toho druhého existuje mnoho nadějných altocinů s výrazně lepšími případy použití.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img