Jack Dorsey zůstává Bitcoin maximalistou, avšak Twitter právě rozdává 140 NFT

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Sociální síť Twitter vydává 140 NFT tokenů na blockchainu Ethereum. Přesto zakladatel Jack Dorsey nadále zůstává bitcoinovým maximalistou odmítajícím altcoiny.

Twitter právě vydal 140 NFT

Twitter ve středu oznámil, že rozdá 140 NFT zdarma. Platforma v následném příspěvku ukázala svůj produkt „Vitamin T“ NFT, který se skládá z lahvičky s lékem na předpis naplněné modrými pilulkami se sportovním logem Twitter. Další NFT s názvem „First Born“ má podobu vůbec prvního tweetu zakladatele Twitteru z roku 2006 na displeji zabaleného přístroje připomínajícího Tamagotchi… Dorsey tehdy prohlásil: „Just up up my twittr.“

Dorsey také dříve prodal tokenizovanou verzi svého genesis tweetu za závratných 2,9 milionu dolarů a výtěžek věnoval na charitu. Generální ředitel Twitteru je jedním z největších zastánců kryptoměny a prohlásil Bitcoin za „pravděpodobně nejlepší“ nativní měnu internetu.

Jack Dorsey odmítá Ethereum

Ačkoli Twitter i sám jeho zakladatel naskočili na vlnu NFT, Dorsey sám zůstává pouze bitcoinerem. CEO Twitteru nadále odmítá altcoin jako investici a opět odmítl myšlenku svého nákupu  Etherea. A to navzdory aktivitám platformy sociálních médií s tokeny založenými na Ethereu.

V návaznosti na zprávy ohledně NFT uživatel Twitteru Packanimal navrhl, že by mohlo být „jen otázkou času,“ než Dorsey investuje do Etherea. Na to však generální ředitel jednoduše odpověděl:

„Ne.“

Fanoušci se trochu zlobí

Krypto komunita následně reagovala na Dorseyovu odpověď rozpolceně a některým altcoinerům se to příliš nelíbilo. Adam Cochran z Cinneamhaim Ventures na účet generálního ředitele Twitteru nešetřil kritikou. 

Uvedl:

„Stále je BTC maxi,“ zatímco Twitter „mintuje NFT založené na Ethereu na Rarible. S touto úrovní mentální gymnastiky jsem překvapen, že tento rok nebude reprezentovat USA na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021,” dodal Cochran.

Dorsey je však svým postojem znám již delší dobu a ví se o něm, že již dříve vyjádřil svou loajalitu pouze k Bitcoinu. V roce 2019 uvedl: „Mám pouze bitcoiny“ a na Bitcoin 2021 konferenci začátkem června řekl:

„Bitcoin mění naprosto všechno. […] Nemyslím si, že pro lidi na celém světě existuje něco víc [možností] umožňujícího.“ 

Závěr

Navzdory tomu, že se to části fanoušků a uživatelů Twitteru nelíbí, Jack Dorsey zůstává Bitcoin maximalistou. Přestože Twitter používá NFT na Ethereu, jeho zakladatel případnou investici do etherů odmítl. Nakonec je však jen správné, že na kryptotrhu každý investuje jen do toho, do čeho sám chce, a ostatní by se to měli tak či tak naučit respektovat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img