Australský Senát doporučuje vstřícné kryptoměnové předpisy

5
(4)

Zprávy a souhrny

V návaznosti na celosvětově rostoucí zájem o kryptoměny doporučil senátní výbor pro Austrálii jako technologického a finančního centra, aby země zavedla příznivé předpisy pro digitální aktiva a podpořila tak rozvoj tohoto odvětví.

Podpora dalšímu růstu kryptoměn

Výbor ve své zprávě, kterou zveřejnila agentura Reuters, uvedl, že navrhované zákony by se měly zaměřit mimo jiné na poskytování daňových slev pro obchodování s kryptoměnami a zavedení licenčního režimu pro burzy.

Podle doporučení obsažených v dokumentu by nové předpisy měly jasně stanovit, jak by měly být různé digitální měny kategorizovány. Tím bude možné určit příslušná pravidla, která se na ně budou vztahovat.

Navrhovaná regulační jasnost bude rovněž vodítkem pro banky během úvah o zrušení bankovních služeb pro klienty v oblasti kryptoměn, neboť nevybíravé rušení účtů těchto investorů brání růstu kryptoměnového odvětví.

Dále by mělo být do nařízení doplněno účinné pravidlo o zdanění kryptoměn, které umožní obchodníkům platit daně z obchodování s touto třídou aktiv, pokud zaznamenají jasně definovatelný kapitálový zisk.

Senátor Andrew Bragg, šéf výboru, poznamenal, že se zavedením vhodných předpisů pro digitální aktiva budou mít australští obchodníci s kryptoměnami větší kontrolu nad svým finančním osudem namísto nekonečné závislosti na zbytečných zprostředkovatelích. K tomu dodal, že věří, že doporučený komplexní kryptografický rámec umožní Austrálii konkurovat Velké Británii, Singapuru a USA.

Australský regulátor se zastává kryptoměn

Již začátkem letošního roku vyzvala australská ministryně financí Jane Humeová vládu, aby umožnila novým investorům získat přístup ke kryptoměnám tím, že nebude zavádět přísnější regulace.

Podle Humeové by zavedení přísnějšího legislativního rámce mohlo bránit růstu tohoto odvětví a dodala, že vláda musí podporovat občany:

“aby byli dostatečně rozumní a sami posoudili, zda své těžce vydělané peníze vloží do rizikovějších aktiv”.

Bez ohledu na riziko spojené s investicemi do kryptoaktiv, v jehož důsledku Australané v první polovině roku přišli kvůli podvodníkům o 25 milionů dolarů, senátorka jasně uvedla, že vláda by neměla stát v cestě investorům, kteří chtějí získat expozici v této třídě aktiv.

Závěr

Australská adopce kryptoměn byla v roce 2021 impozantní. Populární výzkumný portál finder.com.au uvádí, že zhruba šestina Australanů nyní vlastní kryptoměny v hodnotě 8 miliard australských dolarů (6 miliard Kč).

Tento nárůst přichází v souvislosti s tím, že nemálo institucionálních investorů projevuje zájem o digitální měny a mnozí považují tuto třídu aktiv, zejména Bitcoin (BTC), za skvělého uchovatele hodnoty.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: