Ministerstvo financí USA: Musíme se přizpůsobit digitálním měnám

4
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ministerstvo financí Spojených států vydalo přezkum sankcí a navrhuje vládě udělat více pro rozvoj infrastruktury a politik týkajících se digitálních aktiv. Co dalšího stojí v oficiální zprávě ministerstva financí USA?

Ministerstvo financí a regulace digitálních měn

V nedávné zprávě ministerstva financí uvedlo, že rostoucí využívání digitálních aktiv brání provádění sankcí a vyrovnává finanční prostředky od legitimních organizací. Současnou politiku by tak pomohlo zlepšit prohloubení institucionálních znalostí a lepší komunikace s celým kryptorpůmyslem.

Americké ministerstvo financí uplatňuje sankce jako součást úsilí vlády bojovat proti útokům ransomwaru ohrožující infrastrukturu země. Náměstek ministra financí USA, Wally Adeyemo, prohlásil:

„Sankce jsou zásadně důležitým nástrojem prosazování našich zájmů národní bezpečnosti. Kontrola ministerstva financí ukázala, že tento účinný nástroj nadále přináší výsledky, ale také čelí novým výzvám. Zavázali jsme se spolupracovat s partnery a spojenci na modernizaci a posílení těchto nástrojů.“

Ve zprávě se dále uvádí, že ministerstvo navrhlo vládě přijmout strukturovaný politický rámec, koordinovat s partnery, kdykoli je to možné, zajistit pochopení, vymahatelnost a přizpůsobitelnost ke zmírnění nezamýšlených ekonomických, politických a humanitárních dopadů.

„ Pokud by tato digitální aktiva a platební systémy zůstaly nevyřízené, mohly by poškodit naše snahy.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 65 392 USD dle KMC.

Závěr

Vývoj regulací po celém světě bedlivě sledujeme, jelikož je to další ukazatel vývoje kryptoměnového průmyslu, který se den ode dne stává stále více populárnějším. Útoky hackerů jsou v poslední dobou stále častější. Co si o regulacích myslíte vy? Oficální zprávu ministerstva financí Spojených států amerických si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img