Peter Schiff chce, aby americká Komise pro cenné papíry a burzy zrušila schválení Bitcoin Futures ETF

5
(6)

Zprávy a souhrny

Peter Schiff, zakladatel společnosti Europac Funds, který je také známým milovníkem investic do zlata odpůrcem Bitcoinu, uvedl, že schválení bitcoinového ETF ze strany SEC ukazuje na vysokou míru nekompetentnosti komise.

Podle Schiffa by Komise pro cenné papíry měla být zrušena za postoj, který k Bitcoinu zaujala. Vládní agentura tím prý vyjádřila podporu největší kryptoměně podle tržní kapitalizace a to určitě „svedlo“ další lidi k nákupu Bitcoinu (BTC).

Peter Schiff kritizuje SEC

„Schválení futures ETF na Bitcoin ze strany SEC je dalším důvodem ke zrušení SEC. Proti ETF nemám žádné námitky. Vadí mi, že pumpaři Bitcoinu nyní toto schválení využijí k tomu, aby nalákali další kupce na základě toho, že vláda schválením ETF údajně podpořila Bitcoin“

Schiff také nově dostupné ETF označil za pouhý nový způsob spekulace na Bitcoin, který podle něj nemá žádný skutečný účel kromě toho, že je spekulativním aktivem.

„Nyní je tu nový způsob, jak sázet na Bitcoin. Každý, kdo kupuje Bitcoin, je hazardní hráč. Někteří hráči ale nechtějí riskovat, že budou vlastnit skutečný Bitcoin, a tak místo toho hazardují s futures na Bitcoin“

Na straně kryptokomunity naopak panuje nadšení

Na rozdíl od Petera Schiffa přivítala kryptoměnová komunita příchod prvního Bitcoin futures ETF s velkými fanfárami a nadšením. To se celkem dalo očekávat, protože se na něj čekalo dlouho – více než 8 let, kdy byly všechny žádosti o bitcoinové ETF zamítány.

Navíc je třeba zdůraznit, že ETF ProShares Bitcoin Strategy, které bylo spuštěno na newyorské burze s tickerem BITO, si vedlo tak dobře, že jeho výkon specialista na ETF agentury Bloomberg Eric Balchunas označil za nejlepší během prvních dnů (ze všech kdy spuštěných ETF). Podle údajů agentury Bloomberg dosáhl ETF během prvního dne objemu obchodů ve výši 1 miliardy dolarů. Den také zakončilo s aktivy ve výši 570 milionů dolarů.

Navíc se v pátek 22. října začlo na burze NASDAQ obchodovat další bitcoinové ETF, tentokrát společnosti Valkyrie. Pikantní na tom je název jeho tickeru BTFD, což vtipně odkazuje na známý slogan „Buy The Fucking Dip.“

Závěr

Už během prvních spekulací o spuštění bitcoinového ETF bylo na grafu vidět, že cena začíná stoupat, což se potvrdilo i v den oficiálního spuštění, kdy cena BTC vzrostla během 24 hodin o 3,04 % a během tohoto období ustanovila nové historické maximum cca 67 000 USD. Aktuálně se v době psaní článku pohybuje kolem 61 700 dolarů.

Někteří kritici se ovšem domnívají, že ETF je pravděpodobně to nejhorší, co se Bitcoinu mohlo stát. Podle pseudonymního investora a analytika Mr. Whale je ETF pouhá show řízená Wall Streetem bez jakéhokoli přínosu pro lidi (mimo velké investiční kruhy).

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marek
Hodnocení článku :
     

Mr. whale je analytik? Nejvetsi scammer na twitteru, nechapu jak ho muze brat nekdo vazne kor, kdyz pisu clanky. Urcite ma etf sve minusy, ale opirat se o nazory Whala je jako byt zaryty volic Volneho.

Mamlas

Pro těžaře dobrý nástroj… Můžou tak získat peníze na rozvoj dopředu….

Reklama: