Peter Schiff lituje, že nekoupil Bitcoin v roce 2011

4.2
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Peter Schiff připustil, že by cena Bitcoinu mohla vylétnout až na 100 000 tisíc dolarů. A co víc, lituje, že si v roce 2011 nějaký nekoupil. V poněkud překvapivém obratu událostí kritik připustil, že cena BTC by mohla mít další působivý nárůst.

Debata: Bitcoin vs. zlato

Peter Schiff je známý pro mnoho věcí – od vyvolání finanční krize v roce 2008 až po podporu zlata při každé příležitosti. V krypto komunitě je však proslulý jako ultimátní “basher”, protože využívá každé příležitosti, aby se na BTC a altcoiny obořil.

Při rozhovoru s Natálií Brunellovou z Coin Stories se zlatý brouk nevyhýbal opakování svého negativního postoje k Bitcoinu. Například vyvrátil přesvědčení, že toto aktivum bude někdy použito jako platební prostředek masovou populací, což je podle whitepaperu konečným cílem Bitcoinu.

Poté, co se odvolal na nedávné rozhodnutí společnosti AMC Entertainment přijímat BTC jako platební nástroj, Schiff argumentoval, že ani zastánci Bitcoinu, jako je Anthony Pompliano, nevěří, že by někdo někdy chtěl utratit svůj majetek za vstupenky nebo popcorn.

Ekonom navíc uvedl, že žádný pronajímatel se nerozhodne přijímat BTC za nájem, protože jeho cena stoupá a klesá s obrovskými proporcemi. Jedinou zásluhou Bitcoinu jako takového je podle něj to, že s ním lidé spekulují.

Naopak zlato by mohlo mít více účelů, od použití na medaile na olympijských hrách až po elektroniku a dokonce i ve vesmíru. Jeho historické využití jako platebního prostředku je také další výhodou, která ho podle Schiffa odlišuje od Bitcoinu.

Schiff lituje, že nekoupil BTC

Navzdory všem negativním věcem, které měl Schiff o bitcoinu říci (a že jich nebylo málo), nemohl zpochybnit skutečnost, že tato kryptoměna skutečně patří mezi nejvýkonnější za dobu své existence. Ve skutečnosti poskytla za posledních deset let návratnost investic ve výši 8 900 000 % a s obrovským náskokem trumfla drahé kovy.

S ohledem na tuto skutečnost musel ekonom poněkud neochotně přiznat, že měl nakoupit některé části tohoto aktiva, když o něm v roce 2011 poprvé slyšel. Na otázku ohledně svých finančních výčitek Schiff odpověděl:

“Je jasné, že bych si přál, abych Bitcoin koupil, když jsem o něm poprvé slyšel. Mohl jsem do něj vložit 100 000 dolarů. Myslím, že jsem vložil 100 000 dolarů do jiných věcí, které dopadly špatně. Mohl jsem teď být jedním z bitcoinových miliardářů, protože jsem o tom zřejmě věděl brzy. Kdybych se mohl vrátit v čase, byla by to jedna z věcí, které bych udělal.”

Dále Schiff hovořil také o potenciálním růstu ceny BTC. Připustil, že je docela dobře možné, že by se mohla dostat až na 100 000 nebo dokonce 1 000 000 dolarů za minci. Dal však jasně najevo, že rozšiřující se cenovka neznamená, že Bitcoin je menší bublina.

Ve skutečnosti tvrdil, že BTC by se mohl stát tak obrovskou bublinou, že by nahradil termín “Ponziho schéma”.

Závěr

Zlatý brouk promluvil. Lituje, že jej nekoupil, ale stejně je medvědí. Ale toho, že nenakoupil, nelituje sám. A co vy, kdy vidíte BTC na 100 000 dolarech?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Richard

A kto nie?

Libor

vzdy se najde neco, ceho muze clovek litovat a rict kdyby…. , ale s tim uz nic nenadelas a hlavne moho byt i opacne kdyby, ze vstoupis do neceho na cem prodelas gate

Magister peditum

Tak i kdyby koupil v roce 1000 BTC, tak by moc neprodělal, ani kdyby se to zhroutilo. Nicméně, takových, co tehdy koupili/vytěžili a drží dodnes moc není.

AjRep

Právě. U bitcoinu není umění nakoupit ho, ale spíš neprodat ho. Vemte si, kolik pádů prodělal od roku 2011, kolikrát ho už prakticky všichni odepisovali a hlásali “bublina splaskla”.

Magister peditum

Třena na kryptomagazínu se to větší prakticky bez přestávky. 😀

spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)