Poradce kolumbijského prezidenta chválí Bitcoin

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Poradce kolumbijského prezidenta, Jehudi Castro Sierra, se před nedávnem rozhovořil o Bitcoinu, postoji země k němu a o dalších kryptoměnách. V rozhovoru například uvedl, že Bitcoin je nejskvělejší software.

Poradce: Bitcoin v Latinské Americe

Jehudi Castro Sierra si zajistil pozornost kryptoměnové komunity poté, co vyrazil proti populárnímu „haterovi“ Bitcoinu, Peteru Schiffovi. Castro Sierra během nedávného rozhovoru vysvětlil, že není politickým činitelem, ale geekem, který k Bitcoinu přistupuje z tohoto úhlu.

Dle jeho slov má jeho kariéra hluboké spojení s technologickým průmyslem. Díky tomu se před lety poprvé dostal k Bitcoinu a dalším kryptoměnám. Bitcoin dokonce označil za nejskvělejší software všech dob.

„K bitcoinu jsem přistoupil jako ke skvělému open-source projektu. Po nějaké době mě také začala zajímat měnová inovace, kterou představuje. Každý den objevuji úžasné nové věci.“

Castro Sierra zdůraznil, že není politikem. Jeho role zcela souvisí s technologiemi a digitální transformací. Castro Sierra v rozhovoru uvedl, že se Kolumbie zaměřila na BTC, technologii blockchain a další kryptoměny.

„V současné době se hlavně zaměřujeme na kryptoměny. Máme inovativní sandbox, kde umožňujeme občanům dosáhnout krypta snadným a bezpečným způsobem. Cílem je, abychom měli přátelské regulace, které stimulují inovace a přitahují investory.“

Jehudi Castro Sierra také hovořil o přijetí BTC San Salvadorem. Dle jeho slov se jedná o velmi odvážný krok. Uznal, že některé kroky v Salvadoru přinášejí rizika, nakonec ale věří, že to přinese nové investice.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 44 190 USD dle KMC.

Závěr

Jižní Ameriku v současné době trápí vysoká inflace, popularita kryptoměn u obyvatel zemí tohoto kontinentu tak nebývale roste. Cestu San Salvadoru mohou v blízké budoucnosti sledovat další země Latinské Ameriky.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)