JPMorgan: Přijetí BTC Salvadorem může významně zatěžovat síť

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Americká megabanka JPMorgan nadále kritizuje prohlášení Salvadoru o přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla a varuje před možnými riziky jak pro zemi, tak pro kryptoměnu samotnou.

Expertní skupina JPMorgan vedená ekonomem Stevem Palaciom vydala zprávu naznačující, že Salvador, který přijal BTC jako zákonné platidlo, by mohl zatěžovat BTC bitcoinů.

Možné problémy

Odborníci prohlásili, že bitcoiny jsou vysoce nelikvidní, přičemž si všimli, že většina objemů obchodování s BTC je internalizována hlavními burzami, přičemž více než 90 % bitcoinů nezmění majitele za více než rok.

Použití bitcoinů jako zákonného platidla v zemi, jako je Salvador, potenciálně povede k „významnému omezení“ schopnosti kryptoměny sloužit jako prostředek směny, poznamenali odborníci z JPMorgan a poukázali na nelikviditu a obchodní povahu kryptoměny.

„Denní platební aktivita v Salvadoru by představovala 4 % nedávného objemu transakcí v řetězci a více než 1 % z celkové hodnoty tokenů, které byly v minulém roce převedeny mezi peněženkami,“

Dopad na měnový systém

Odborníci z JPMorgan také zaznamenali další výzvy spojené s přijetím bitcoinů ze strany Salvadoru jako zákonného platidla, včetně možného dopadu na měnový systém spolu s oficiální dolarizací. Neustálá nerovnováha poptávky po konverzích Bitcoinu a amerického dolaru by mohla „kanibalizovat likviditu dolaru“ a případně zavést fiskální riziko a riziko platební bilance, dodala zpráva.

Závěr

Jak již bylo dříve oznámeno, Salvádorský parlament přijal počátkem června návrh zákona o uznání Bitcoinu jako zákonného platidla, přičemž prezident Nayib Bukele uvedl, že přijetí BTC by bylo povinné pro všechny podniky. Řada globálních finančních regulátorů a institucí vyjádřila v tomto kroku skepsi, přičemž Mezinárodní měnový fond varoval před možnými právními a finančními důsledky. Analytici z JPMorgan upozornili, že přijetí Bitcoinu v Salvadoru by mohlo ohrozit jednání MMF.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img