Světová banka odmítá žádost Salvadoru o pomoc při přechodu na BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Světová banka odmítla žádost Salvadoru o pomoc při přechodu země k přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla.

Jako důvod, proč nebude podporovat krok Salvadoru, byly uvedeny problémy s transparentností BTC a dopadem na životní prostředí.

„Vláda nás sice požádala o pomoc s BTC, ale to není něco, co by Světová banka mohla podpořit vzhledem k nedostatkům v oblasti životního prostředí a transparentnosti.“

Uvedl mluvčí Světové banky.

Světová banka si všimla, že může Salvadoru pomoci i jinými způsoby, včetně „transparentnosti měn a regulačních procesů“.

Salvadorský ministr financí Alejandro Zelaya dříve ve středu uvedl, že země Střední Ameriky vyhledala technickou pomoc od Banco Mundial (Světová banka).

„Chtěl bych oznámit, že jsme požádali o technickou pomoc od @BancoMundial, aby stejně jako @BCIE_Org mohli doprovázet Salvador při implementaci a regulaci #Bitcoinu jako zákonného platidla.“

Země nebyla spokojena s odmítnutím Světové banky, ale nebyla ani zvlášť překvapena.

Světová banka je zastaralá

BTC zastánce Anthony Pompliano tweetnul v reakci na zprávy, že „Světová banka v tomto případě nemá na BTC jak vydělat peníze“.

Samson Mow, CSO blockchainové vývojové firmy Blockstream a tvůrce blockchainové hry Infinite Fleet, byl touto zprávou podrážděn a nazval Světovou banku jako zastaralou.

BTC může zničit ekonomiku

Zatímco zákon o bitcoinech prezidenta Nayib Bukeleho vyvolal velké vzrušení od zastánců bitcoinů po celém světě, získal také mnoho kritiky. Včera ekonom Steve Hanke řekl, že Salvador, který chce používat bitcoiny jako zákonné platidlo, může „úplně zničit svou ekonomiku“.

Ani Mezinárodní měnový fond (MMF) s přijetím nesouhlasí. Cointelegraph 11. června informoval, že může bránit jednání s MMF ohledně půjčky ve výši 1 miliardy USD na podporu ekonomiky země.

Mluvčí MMF Gerry Rice poznamenal, že přijetí bitcoinu představuje řadu finančních, právních a makroekonomických problémů, které vyžadují „velmi pečlivou analýzu“.

Salvador to myslí ale vážně

Některé společnosti se však snaží pomoci. Athena Bitcoin naznačila, že se bude snažit, aby nabídla bitcoinové bankomaty po celém Salvadoru. Na Twitteru se dnes firma zeptala Bukeleho, zda stačí „1 000 bankomatů“, přičemž prezident odpověděl žertem „1 000? A co 1500? “

Včera salvadorský ministr práce a sociálních věcí Rolando Castro popřel tvrzení, že ministerstvo začalo diskutovat o možnosti použít bitcoiny k výplatě platů zaměstnanců, přičemž poznamenal, že je „příliš předčasné mluvit o mzdách“.

Závěr

I když se zdá, že BTC jako zákonné platidlo nemůže fungovat kvůli vysoké volatilitě a dalším překážkám, malé plážové městečko v Salvadoru jménem El Zonte již BTC k platbě dávno využívá a vytvořili si tak vlastní fungující ekonomiku. Proč by to tedy nemohlo fungovat v celé zemi? To nám možná ukáží nadcházející měsíce.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: