[Odpolední zprávy] • Míra přijetí kryptoměn v Indii a Vietnamu stoupá • a další články

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V uplynulých 24 hodinách pokračovaly potíže primární kryptoměny. Ještě před několika dny se aktivum dotklo 48 000 dolarů, ale neschopnost prorazit dále na sever ho tvrdě srazila dolů. Během několika hodin se BTC nejprve propadl pod 46 000 dolarů a poté ztratil další kus hodnoty a klesl na 45 000 USD.

Býci podnikli krátký pokus o zotavení, který vyústil v opětovné otestování 46 000 USD. Do hry však opět vstoupili medvědi a před několika hodinami stlačili Bitcoin na šestidenní minimum těsně pod 44 000 USD s označením. BTC se stále se nachází pod 45 000 USD.

Pohyby ceny Etherea se v posledních dnech podobaly pohybům BTC. ETH kleslo o podobné procento i v 24hodinovém měřítku na úroveň kolem 3 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – brzké otestování supportu, co pak?

Kryptoměny

Míra přijetí kryptoměn v Indii a Vietnamu stoupá

Podle zprávy Chainalysis zaznamenává přijetí kryptoměn ze strany individuálních investorů nejrychlejší růst v Indii a Vietnamu.

V posledním roce prudce vzrostla adopce kryptoměn v komunitách po celém světě. Vzestup vysoce přístupných digitálních trendů, jako jsou například nezaměnitelné tokeny (NFT), doprovodil novou vlnu investorů do tohoto prostoru.

Společnost Chainalysis použila informace z objemu obchodů na peer-to-peer burzách a přijaté hodnoty a zjistila, že přijetí kryptoměn se za poslední rok prudce zvýšilo o více než 881 %. Společnost zabývající se analýzou dat poznamenala, že pro trh jsou rozhodující jak profesionální, tak institucionální investoři, nicméně největší přijetí kryptoměn pochází od individuálních retailových investorů. [2a]

Banky, burzy, firmy

Japonská kryptoburza Liquid Global přiznává, že byla hacknuta

Japonská platforma pro digitální aktiva to 19. srpna přiznala na Twitteru, aby upozornila na narušení bezpečnosti svých systémů. Uvedla, že některé z jejích hot peněženek byly ohroženy, a ujistila, že tým přesouvá zbývající aktiva na cold adresy.

Ačkoli společnost zatím neoznámila, kolik se pachatelům podařilo ukrást, odhady ukazují, že se částka pohybuje někde kolem 80 milionů dolarů v různých kryptoměnách, jako jsou BTC, ETH, XRP a další, a to na základě pohybů na dvou peněženkách, na které byly prostředky převedeny. [3a]

Coinbase zahajuje činnost v Japonsku, spolupracuje s MUFG

Společnost Coinbase oznámila, že zahájila činnost v Japonsku, jak se uvádí v příspěvku na blogu zveřejněném 19. srpna. Tento krok je dalším krokem Coinbase k oslovení globálnějšího publika, které musí učinit, aby mohla konkurovat společnostem jako Binance.

Burza uvádí, že spuštění je v souladu s její globální expanzí a že bude plně v souladu s regulací. Na její podporu také navázala partnerství s Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednou z největších japonských bank. To by mohlo Coinbase poskytnout skutečnou podporu, protože tato banka obsluhuje více než 40 milionů zákazníků.

Japonsko je země, jejíž občané jsou mimořádně nadšeni pro trh s kryptoměnami, jak Coinbase správně poznamenává, když říká, že byla mezi prvními, kdo přijal krypto. V důsledku toho vláda v posledních několika letech přistoupila k jeho regulaci. [3b]

Nizozemsko varuje, že Binance nabízí kryptografické služby nelegálně

Nizozemská centrální banka vydala varování, že Binance působí v zemi nelegálně. Podle regulátora poskytuje Binance v Nizozemsku kryptografické služby bez požadované zákonné registrace u De Nederlandsche Bank (DNB). Binance tedy nedodržuje zákon proti praní špinavých peněz a financování terorismu a nelegálně nabízí služby směny mezi virtuálními a fiduciárními měnami a nelegálně nabízí úschovné peněženky.

Mluvčí společnosti Binance sdělil, že společnost o oznámení DNB ví a i když není Binance řádně registrovaná, má robustní systém předpisů, které dodržuje.

V souvislosti se sílícím tlakem regulačních orgánů společnost Binance posílila počet svých zaměstnanců, zpřísnila opatření pro dodržování předpisů a omezila nabídku svých produktů, včetně ukončení podpory akciových tokenů, snížení vysoké finanční páky a zpřísnění denních limitů pro výběry z účtů, které prošly pouze základním ověřením účtu. [3c]

CBDC, Regulace

Thajská centrální banka nastínila záruky pro budoucí maloobchodní CBDC

Thajská centrální banka zveřejnila výsledky nové studie o tom, jak zvládnout důsledky emise maloobchodní digitální měny centrální banky (CDBC) pro finanční sektor země.

Na rozdíl od velkoobchodní CBDC, kterou mohou používat pouze finanční instituce a zprostředkovatelé, je maloobchodní CBDC široce dostupná pro použití širokou veřejností. Thajská centrální banka se stejně jako mnoho dalších centrálních bank na světě zabývá výzkumem a vývojem CBDC a nyní plánuje, že příští rok začne CBDC testovat. Na rozdíl od BoT se ne všechny tyto centrální banky zavázaly k testování konkrétně retailových CBDC.

Na základě své poslední studie BoT zveřejnila tři klíčové závěry, které vyvodila pro zajištění toho, aby retailové emise CBDC nepředstavovaly rizika pro finanční stabilitu. Těmi jsou, že CBDC musí mít podobu hotovosti a nesmí být úročeno, distributory CBDC pro širokou veřejnost musí být zprostředkovatelé, jako jsou finanční instituce, a musí být stanoveny podmínky nebo limity pro konverzi CBDC. [4a]

Zveřejnění návrhu bankovních předpisů pro bitcoiny v Salvadoru

Salvadorská centrální banka Banco Central de Reserva (BCR) zveřejnila 17. srpna návrh předpisů o tom, jak by banky měly zacházet s bitcoiny.

První z nich, nazvaný „Pokyny pro autorizaci provozu platformy digitálních peněženek pro Bitcoin a dolary“, definuje BTC jako zákonné platidlo v souladu s nedávno vypracovaným zákonem o Bitcoinu, který salvadorský zákonodárný sbor schválil 9. června a podle kterého země toto digitální aktivum formálně přijme 7. září.

Druhý dokument s názvem „Technické normy pro usnadnění uplatňování zákona o bitcoinech“ je delší a podrobnější verzí prvního dokumentu.

Finanční subjekty musí požádat centrální banku, aby mohly nabízet digitální peněženky, uvádí se ve směrnicích. V žádostech musí být podrobně popsán typ nabízeného produktu a uvedeny údaje o cílovém trhu, posouzení rizik, poplatky pro zákazníky, ustanovení o vzdělávání zákazníků a postupy pro podávání stížností. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: