Mark Cuban nebude investovat do Bitcoin Futures ETFs

5
(5)

Zprávy a souhrny

V době, kdy mnozí investoři nešetří nadšením nad spuštěním bitcoinového futures ETF, Mark Cuban podobnou euforii nesdílí. Miliardář uvedl, že mnohem raději by koupil a držel toto aktivum, než aby investoval do produktu založeného na futures.

Bitcoinové ETF futures je pro Marka Cubana nezajímavé

Mark Cuban je v posledních letech jedním z nejvýraznějších nadšenců do Bitcoinu (BTC) a snaží se využít každé příležitosti, aby vychválil přednosti tohoto aktiva. Ale přes veškerou lásku, kterou k Bitcoinu chová, stejnou náklonnost k právě spuštěnému produktu Bitcoin ETF nechová.

Cuban svůj názor vyjádřil v rozhovoru pro ‘CNBC Make It’, kde byl dotázán, zda se chystá po spuštění investovat do Bitcoin ETF  spuštění. Odpověď byla jasná:

“Ne, Mohu si koupit přímo Bitcoin”

Už v minulosti Mark Cuban několikrát prohlásil, že Bitcoin je “lepší alternativou ke zlatu, a to bude pokračovat”. Dodal, že jeho víra v hodnotu této kryptoměny je důvodem, proč toto aktivum vlastní a nikdy by jej neprodal.

Jeho víra v Bitcoin se projevuje také ve složení jeho portfolia. Bitcoin v něm tvoří plných 60 %, Ethereum tvoří 30 % a zbývajících 10 % je určeno pro další projekty, které se mu zdají atraktivní.

Důvodem jeho nedůvěry k ETF na bitcoinové futures je fakt, že sleduje futures kontrakty a nemusí odrážet skutečnou cenu BTC. Navzdory této nevýhodě ovšem stále nabízí investorům možnost expozice vůči kryptoměnám, aniž by museli aktivum vlastnit a museli řešit potíže s jeho bezpečnou úschovou.

Cuban: Cesta k bitcoinovým ETF

Ke schválení Bitcoin ETF (i když zatím jen futures a na spotové si budeme muset ještě nějakou dobu počkat) vedla dlouhá a klikatá cesta, která byla ze strany SEC lemována řadou zamítnutí.

V pátek se začaly objevovat informace, že se pět komisařů SEC sešlo, aby projednali novou žádost, podanou podle zákona o investičních společnostech z roku 1940 (splnění všech regulačních požadavků) a této žádosti dali skutečně zelenou.

Tou historicky první schválenou žádostí se stala žádost společnosti ProShares, jejíž dodatečně upravený projekt byl definitivně spuštěn 19. října.

Závěr

Proč je Cubanův postoj pro investory vlastně tak zajímavý? Je třeba si uvědomit, že neochota některých investorů investovat do ETF na bitcoinové futures může vést k vlně žádostí o spuštění spotových ETF. Kupříkladu společnost Grayscale je již připravena podat žádost, v níž usiluje o přeměnu svého fondu Grayscale Bitcoin Trust právě na spotový ETF na Bitcoin.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: