Mark Cuban přišel o peníze v DeFi projektu, který spadl na nulu. Nyní požaduje regulaci

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Je to všechno zábava, hrajete si s DeFi a vše je v pořádku, dokud nepřijdete o peníze… Mark Cuban zaplakal, když mu Titan spadl prakticky na nulu.

Cuban našel odvrácenou stranu DeFi

Sotva byste to našli na CMC, ale Mark Cuban se nebál, nalít do toho své peníze. Později uvedl, že byl „zasažen“ náhlým zhroucením kryptoměny zvané TITAN. Tento token se zbavil většiny své hodnoty, když během několika hodin spadl z více než 50 dolarů až na pouhé miliontiny dolaru, kde se usadil s aktuální cenou 0.000009235 USD.

Miliardář je jedním z nadšenců světa DeFi, ale nyní narazil na jeho úskalí.

„Myslím si, že DeFi je jedním z průmyslových odvětví, spolu s nanotechnologiemi, green technologiemi a dalšími technologickými třídami, které mají potenciál boomu v příštích 10 letech,“ uvedl Cuban v únoru.

Titan skončil ve “šrotu”

Titan byl součástí investičního projektu Iron Finance. Ačkoli byl kryptosvětem pád projektu na nulu připisován tzv. “rug pullu” – tedy v podstatě vykradení prostředků samotnými vývojáři, později byl lidmi za projektem označen jako “run” na DeFi.

„Nikdy jsme si nemysleli, že se to stane, ale prostě se to stalo. Právě jsme zažili první velký run na krypto banku na světě,“ uvádí Iron Finance.

Miliardář hovoří o regulacích

Poté, co ztratil to, co charakterizuje jako „malé“ procento svého portfolia, volá po zvýšené regulaci kolem stablecoinů. Příliš však podle svých slov své ztráty neprožívá.

Miliardář uvedl:

„V každém novém odvětví existují rizika, která na sebe beru s cílem nejen se snažit vydělat peníze, ale také se učit.

[…]

Měla by existovat regulace definující, co je stablecoin a jaké zajištění je přijatelné. Měli bychom požadovat 1 dolar v naší měně za každý dolar nebo definovat přijatelné možnosti zajištění…“

Závěr

Zajímavostí je, že minulý měsíc Cuban napsal příspěvek o téměř třech tisících slovech, který pojednával o projektu TITAN a Iron Finance. Miliardář, ke své pozdější hanbě, použil slova „Brilantní výnosové zemědělství, poskytování likvidity a oceňování krypto projektů.” Ze svých ztrát se hodlá poučit, ale přesto by zřejmě uvítal nějakou regulaci na ochranu spotřebitele.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Magister peditum

Příště Marku od shitcoinů ruce pryč.

Pan Contras

Taky jsem nakoupil za nějaké drobné shitcoin spálil se. Ale na druhou stranu vím, že do shitcoinu se velké peníze nedávají.

Pavel

Pokud to bylo jen pár drobných milionů z miliardářovy kapsy, pak nechápu proč o tom vůbec mluví a už vůbec nechápu proč mluví o jakési regulaci. Nebo, že by to nebylo pár drobných a pan miliardář chtěl moc a tak nakonec nemá nic :-)).

Jméno

Takových už bylo a bude – třeba farmy na BSC padají jedna za druhou…

spot_img