Vývojáři Minecraftu sestavili závazek o zodpovědném zabývání se kryptoměnami

4
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

S rychlým rozšiřováním technologie blockchainu a různých typů digitálních tokenů v každém prvku našich životů patří velká herní studia mezi nejnadšenější příznivce, které láká vyhlídka na vyšší finanční zisk.

Mezi vývojáři to však vyvolalo i vážné obavy ohledně škodlivých důsledků přijetí kryptoměn ve videohrách, protože tvrdí, že kryptoslužby zneužívají důvěru hráčů, prospívají pouze nejbohatším hráčům, vystavují je rizikům kryptopodvodu a poškozují životní prostředí.

Z tohoto důvodu skupina vývojářů, umělců a dalších zaměstnanců z Mojang Studios, tvůrce Minecraftu, sestavila závazek týkající se digitálního vlastnictví a naléhá na studia, aby se zavázala, že se před jejich zavedením dozví o nevýhodách kryptoměn a nezaměnitelných tokenů (NFT) v jejich hrách.

Co slib uvádí?

V slibu, který 26. dubna zveřejnila ekoherní skupina Climate Replay, jeho autoři uvádějí, že:

„Pro zdraví celosvětové herní komunity, planety a společnosti jako celku je naprosto nezbytné zajistit, aby jakékoli přijetí technologií založených na blockchainu, jako jsou NFT, nastalo pouze tehdy, když přinášejí prokazatelnou hodnotu hrám a jejich komunitám, a pak zvážit všechny potenciální sociální a environmentální dopady.“

Signatáři mimo jiné slibují, že nebudou vytvářet hry, které se vyznačují umělým nedostatkem a spekulacemi, upřednostňují bohatší hráče, rané osvojitele nebo používají volatilní a energeticky vyčerpávající digitální aktiva. Spolu se slibem jeho tvůrci zveřejnili průvodce pro NFT.

Stojí za zmínku, že globální NFT průmysl, tlačený propagací od populárních osobností, značek, korporací a dalších organizací, které se připojují k metavesmíru, rychle roste a jen v roce 2022 již překonal 50 miliard dolarů.

Úřad pro patenty a ochranné známky Spojených států amerických (USPTO) zároveň od začátku roku 2022 zaznamenal denně až 15 nových přihlášek ochranných známek souvisejících s NFT poté, co jen v roce 2021 obdržel 1 263 takových podání.

Závěr

Boom kolem nezaměnitelných tokenů se ani v tomto roce nezastavuje. Není proto překvapivé, že si soukromý sektor NFT usměrňuje tak, aby pro celou komunitu bylo toto krypto hermí prostředí co nepříjemnější a především nejbezpečnější.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: