Návrh zákona chce zakázat těžbu kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nový návrh zákona z amerického New Yorku usiluje o pozastavení těžby kryptoměn na tři roky kvůli problémům s uhlíkem. Návrh byl předán státnímu výboru pro ochranu životního prostředí.

Omezení těžby na tři roky v New Yorku

Demokratický senátor Kevin S. Parker, předseda Výboru pro energetiku a telekomunikace a demokratická senátorka Rachel May, předsedkyně Legislativní komise pro venkovní zdroje předložili návrh zákona č. 6486 [1].

Návrh zákona usiluje o pozastavení provozu středisek těžby kryptoměn, aby zpomalil zejména dopady těžby kryptoměny na fosilní paliva na životní prostředí. Návrh dosud nezískal širokou podporu od ostatních senátorů.

Návrh byl předložen Výboru pro ochranu životního prostředí 3. května a udává, že jedná v souladu s newyorským zákonem o ochraně klimatu a ochraně společnosti. V senátním návrhu se mimo jiné uvádí:

„Jedna kryptoměnová transakce spotřebuje stejné množství energie, jako průměrná americká domácnost za jeden měsíc, přičemž odhadovaná úroveň celosvětové spotřeby energie je ekvivalentní spotřebě Švédska.“

Zákon o ochraně klimatu a ochraně společnosti byl přijat v roce 2019 a stanovil cíle, jako je 70% obnovitelné energie do roku 2030, 100% elektřinu s nulovými emisemi do roku 2040 a 22 milionů tun snížení uhlíku prostřednictvím energetické účinnosti a elektrifikace.

Těžba kryptoměn se tak stala v New Yorku horkým tématem. Ve světě již existují kroky k regulaci těžebních farem kvůli splnění uhlíkových cílů.

Závěr

Kdyby návrh prošel, všichni kryptoměnový mineři ve státě New York by museli pozastavit těžbu na tři roky. Několik průzkumu ale dokazuje, že těžba kryptoměn spotřebovává energie z obnovitelných zdrojů. Například většina těžebních farem nacházející se v Číně se vyskytuje okolí vodních elektráren.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Soob

„JEDNA KRYPTOMĚNOVÁ TRANSAKCE SPOTŘEBUJE STEJNÉ MNOŽSTVÍ ENERGIE, JAKO PRŮMĚRNÁ AMERICKÁ DOMÁCNOST ZA JEDEN MĚSÍC.“ To je nesmysl ne?

Cubr

Je! Zas uplne blaboly 😀

Reklama: