Mercedes-Benz a Polygon vyvinou platformu pro sdílení dat založenou na blockchainu

3
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Společnost Daimler South East Asia, součást Mercedes-Benz Group, oznámila vytvoření sítě pro sdílení dat založenou na technologii blockchain, která ke spuštění svého produktu využije platformu Polygonu

Nová platforma pro sdílení dat s názvem Acentrink umožní podnikům nakupovat a prodávat data, například informace o pojištění, klinické studie apod., v decentralizovaném prostředí.

Spoluzakladatel Polygonu oznámil partnerství s Mercedes-Benz 27. července v tomto tweetu:

Díky funkcím jako „Know Your Business“ a dalším komplexním řízením přístupu byl Acentrik vyvinut s ohledem na podnikové uživatele od základu.

S největší pravděpodobností se nejedná o první program pro sdílení dat založený na blockchainu.. Na druhou stranu, spíše než data, která se ukládají na blockchain, se k reprezentaci každé datové sady používají nezaměnitelné tokeny (NFT).

Polygonová platforma

Uživatelé mohou za data platit stablecoiny namísto kryptoměn, ačkoli všechny transakce proběhnou v síti Polygon. V důsledku toho musí být náklady na transakci Polygonu hrazeny pomocí MATIC, nativní kryptoměny sítě.

Kryptoměna MATIC od Polygonu zaznamenala v poslední době solidní zisky. Za posledních 24 hodin cena MATIC vystřelila o 9,95 % a v době psaní tohoto článku se obchoduje za 0,95 USD.

Polygon blockchain navíc nedávno představil své řešení zkEVM, které nabízí výrazně vyšší propustnost při zachování bezpečnosti sítě Ethereum.

Bezpečnost dat

Přestože sdílení dat je velmi citlivá záležitost a často kontroverzní, s rostoucími online službami však v různých odvětvích potřeba sdílení dat explodovala.

Strojové učení a umělá inteligence vyžadují velké množství dat, zatímco podniky disponují ohromným objemem dat, aniž by z toho měly plné finanční výhody. To vedlo k rozvoji datového trhu, kde mohou podniky nakupovat a prodávat data.

Závěr

Tento přístup umožňuje novým technologickým společnostem podílet se na iniciativách sdílení dat založených na blockchainu, což jim pomáhá získat oporu v konkurenčním světě založeném na datech a zajišťuje uživatelům větší bezpečnost a soukromí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img