10.08.22 Analýza BTC/USD – Čekáme na data o inflaci

5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) a prakticky celý finanční trh je prakticky bez jakéhokoliv pohybu. Posledních několik dnů je vážně obrovská nuda a usuzuji z toho, že se jednoduše vyčkává na nová data o inflaci. Ty budou venku za chvíli a zpracuji na to i samostatný, stručný článek.

Mimochodem, jsem zpátky ze Středozemí. Takže zítra bude zase pravidelný stream v 19:00. Brzy vyjde i nové edukativní video a snad si to získá minimálně stejnou popularitu jako to poslední.

Dluhopisový trh – proč je pro investory tolik důležitý?

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin opětovně selhal na stejných úrovních jako 20. července a 30. července. Tedy cca na 24 400 USD. BTC má evidentně na této cenové úrovni problém a není schopen pokračovat v cenovém růstu. Zkrátka nad touto hladinou nejsou žádní další agresivní nakupující, kteří by cenu hnali výše.

Co se týče samotného odrazu dolů, to není nijak silné. Vrátili jsme se akorát zpátky k S/R levelu 23 000 USD. Což je mimo jiné nad sledovanou supportní diagonálou. A jakmile se zveřejnění inflace za červenec, uvidíme snad zároveň i rozuzlení.

BTC

Trh s BTC je již pár týdnů vcelku velká nuda. A ta makroekonomická data mohou být právě velkým hybatelem. Dnes se určitě vyplatí vývoj kurzu sledovat. Dost nám to snad napoví ohledně následujícího průběhu.

Určitě se zaměřte na aktuální support, který je kolem 23 000 USD. Pak na supportní diagonálu. Ta je vcelku důležitá. Jelikož její průraz může avizovat pád zpátky k úrovním pod 20 000 USD. Nezapomínejte i na tu zvýrazněnou oblast, kterou se BTC nedaří prorazit.

Závěrem

Dnes to bylo velmi krátké a jen takové shrnutí. Na trhu se toho bohužel příliš neděje. Ale to neznamená, že se na to máme vykašlat a trh ignorovat. To není cesta. Je nutné naopak cenový graf sledovat a promítat si hrubé scénáře následujícího vývoje. A být na ně pak připraven. Proto tomu ten čas přece věnujeme.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Paja

Data asi dopadla dobře, když to tak pumplo.😂

Stephanos

Ano, ale zatím se to jen vrátilo ke klíčové rezistenci, kde to očekávatelně naráží na odpor. Uvidíme, jestli to ještě dnes těch 24 400 USD dokáže prorazit a hlavně nad touto úrovní zavřít a pak se od ní zase odrazit. Jinak z toho může být zase jen další bull trap.

Paja

Pro me je lepsi, kdyz se to bude takhle motat. Tyhle pumpy nemam rad. Na Binance mi bezi bot a nechce se mi jej predelavat. To je nestesti vymyslet nastaveni.🤮

LHTS

O grid trading se clovek musi holt trochu starat 🙂 a vcas vystoupit pri posunuti pasma. Neni to automaticky „stroj na penize“. Jinak ta dnesni MINUTOVA pumpa mi pripada jako vyplach shortaru, longari prijdou na radu zahy.

Ivan

Takze to asi vypada, ze pujde nahoru, ne?

Paja

Ne.

Vojtech

Tak tipovalo se podle cnbc 8,7 meziročně a jsme o 0,2 níž. Žádné terno, ale čekám, že budou brzy následovat pokusy to vyhypovat a prijdou titulky jako „inflace našla svůj peak a btc své dno“ a „tradičně zelené září před námi“😃 Uvidíme, já jsem vzhledem k současně dynamice geopolitiky k vytrvalejšímu růstu skeptický. Čekám další eskalace a potažmo i další růst inflace. Budou se nás snažit chlacholit a lakovat to na růžovo (podzimní volby v USA), ale…

Milan

Silný dolar inflaci v USA spíše brzdil. Pokud výrazně oslabí (risk-on), mohlo by to inflaci zase rozjet…

Vojtech

Ano. A hezky dnes zafungoval na supportu – rychlý odraz. Uvidíme, uvidíme 🙂

LHTS

To zari bych nevidel az tolik „tradicne zelene“. Zatim v minulosti byly mesicni svice v zari VZDY cervene (dival jsem do 9/2019).

Vojtech

Pravda. Září bylo historicky spíše ještě „poslední“ příležitostí k nákupu a teprve říjen startoval růstový trend.

Fantom

Také si myslím. Budou titulky o dnu na kryptu i na akciích. U krypta jsem přesvědčen o tom, že nejpozději na podzim či v zimě bude nové letošní low.

LHTS

Zdravim, no vidite a ja na podzim ocekavam vrchol „bearmarket really“.

Fantom

Tak to se klidně může splnit obojí 🙂 – např. v září vchol a v říjnu pád … .

Reklama: