Plány Elona Muska s Twitterem a možnost využití dogecoinu jako „měny“

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Populární příznivci dogecoinu (DOGE) jsou pro to, aby se pro tuto meme minci objevily další případy využití. To se projevilo v nedávné výměně názorů mezi Billym Markusem a Elonem Muskem.

Elon Musk a podniky přijímající DOGE platby

V nedávném tweetu spoluzakladatel Dogecoinu Billy Markus nastínil tři klíčové prvky, které meme minci dodají více užitku. Patří mezi ně podniky přijímající platby DOGE, využití DOGE jako měny spropitného a vytvoření mostu dogecoin/ethereum.

První by znamenal větší využití jako měny, druhý by byl zábavný a třetí by umožnil používat DOGE na platformách Web 3.

„Veškeré snahy o používání DOGE, přijímání DOGE, zábavu s DOGE a vytváření technologií, které by těmto činnostem pomáhaly, jsou IMO záslužné. V kryptoměnách existuje nekonečně mnoho spekulativních nástrojů, ale já bych dal přednost tomu, aby DOGE bylo užitečné i mimo pouhou spekulaci!“

– řekl Markus.

Rychle se mu dostalo podpory od Elona Muska, generálního ředitele společnosti Tesla, nicméně v omezené míře. Musk souhlasil s tím, že první dva prvky jsou zásadní, ale dogecoin nepotřebuje integraci s webovými platformami Web 3.

Na to Markus upřesnil, že Web 3 myslel jako „hřiště pro vývojáře“, a ne jako další iteraci internetu, za kterou je populárně považován. Řekl:

„Myslím, že je to spíše jen ‚přihlášení k některým věcem pomocí kryptopeněženky + sledování virtuálního zboží'“.

Interakce získává ještě větší pozornost zejména proto, že Musk nakonec získal giganta sociálních médií Twitter za závažných 44 miliard dolarů.

Co by Muskovo převzetí Twitteru znamenalo pro DOGE?

Existuje mnoho spekulací o tom, jakou roli by dogecoin mohl začít hrát po Muskově akvizici Twitteru. Mezi dalšími integracemi, o kterých se spekuluje, získává obrovský ohlas integrace tipu dogecoin na Twitteru.

Musk již má za sebou průkopnické přijetí DOGE. Společnost Tesla integrovala platby DOGE do svého obchodu se zbožím. Stejně tak vývojáři dogecoinu pracují na využití mimozemské internetové služby Starlink společnosti SpaceX, aby umožnili transakce DOGE na vzdálených místech.

Závěr

A i přes to všechno dogecoin spadl. Co myslíte, má šanci se takto uchytit, nebo jen Muskův šílený nápad? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Honza

No rozhodne je to obrovka vyhra;-) Ja osobne jsem se diky Muskovi chytil do Dogy 4x, jelikoz jsem cisty hodler, tak jsem celkem v minusu 35 %, takze jedine v co doufam, ze snad za nej za par let poslu manzelku raketou na Mars( bez zpatecni letenky) ;-),
Jen mam strach, aby si nekoupila zpatecni letenku za Shibu. Krypto je o duvere, o snech a ja verin a doufam 😉

Poslední editace 7 měsíců před přes Honza
Fantom

Přeji hodně štěstí. Krypto je ale také o podvodech a DOGE??? Když víte co je Elon za člověka…. Nebude mít problém spoustu lidí přivést na mizinu a ještě se jim vysmát. Zkuste dát aspoň něco také do jiných coinů.

Mikael613

Presne tak vsetky tie shitcoiny co tweetuje musk je to posledne co by som kupoval a fakt by som bol rad aby mu raz nieco priklepli za manipulaciu a podvody… To cislo ludi kde on zbohatol a oni nakupovali pred padom a krachli musi byt zaujimave..

Poslední editace 7 měsíců před přes Mikael613
Richard

Všichni Se smějete Elonovi.Elon co chtěl to získal.Jeho plány,nápady zrealizoval.Chce vytáhnout cenu Dogecoinu na dolar.a to se mu povede.Ja mu věřím . 🤘☝️

Poslední editace 7 měsíců před přes Richard
Jozef

Mám Dogegoin samozřejmě nakoupeno na špici… 🙁

Tenhle manipulator trhu dokáže vytáhnout Dogecoin na 1USD

Reklama: