Twitter je připraven přijmout nabídku Elona Muska, akcie prudce posilují

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Twitter vyjednává s Elonem Muskem o převzetí společnosti. Podle agentury Reuters je vedení připraveno přijmout nabídku miliardáře.

Po vydání článku bylo oznámeno, že Elon Musk kupuje za 44 miliard dolarů (bilion korun). S převzetím za tuto cenu souhlasilo v pondělí vedení firmy.

„Chci, aby byl Twitter lepší, přidám do něj nové funkce a porazím spamovací roboty,” slíbil Musk.

Musk blíže k cíli ovládnout Twitter

Twitter Inc (TWTR.N) je podle Reuters připraven souhlasit s prodejem Elonu Muskovi za zhruba 43 miliard dolarů v hotovosti, což je cena, kterou generální ředitel společnosti Tesla označil za svou „nejlepší a konečnou“ nabídku.

Podle anonymních zdrojů je vedení sociální sítě nejen ochotno s miliardářem jednat, ale rovnou i nabídku 54,20 dolaru za akcii přijmout. Oznámení o prodeji by údajně mohlo přijít ještě v pondělí poté, co se její správní rada sejde, aby transakci doporučila akcionářům Twitteru.

Musk vyjednává o koupi Twitteru osobně. To znamená, že elektromobilka Tesla (TSLA.O) není do tohoto obchodu nijak zapojena. Akcionáře Tesly však novinka mírně znepokojila – obávají se, že by společnost mohla utrpět tím, že na ni Elon Musk nebude mít tolik času jako dosud.

Nejbohatší člověk planety může mít vlastní sociální síť

Transakce je, jak už je u Elona Muska tak trochu zvykem, do jisté míry kontroverzní. Pokud jste do kryptosvěta přišli až dnes, tak řeč je o Muskových zásazích do trhu svými tweety či hypování dogecoinu…

Nyní je však stále možné, že by se dohoda mohla na poslední chvíli rozsypat. Někteří akcionáři také spekulovali o možnému zvýšení “nejlepší nabídky”.

„Nebyl bych překvapen, kdybych se příští týden vzbudil a zjistil, že Musk zvýšil to, co označil za nejlepší a konečnou nabídku, možná až na 64,20 dolarů za akcii,“ řekl jeden z manažerů, který investoval do Twitteru.

Musk, který je nejbohatší člověk světa podle Forbesu, uvedl, že je třeba mít Twitter soukromý, aby mohl růst a stát se skutečnou platformou pro svobodu projevu.

Akcie Twitteru vzrostly o 4,5 % na 51,15 USD před pondělním zahájením obchodování na newyorské burze a poté šly ještě mírně nahoru. Ještě před měsícem v době před oznámením vstupu miliardáře byly pod 40 dolary.

Padesátiletý podnikatel, který je také generálním ředitelem vesmírné společnosti SpaceX, řekl, že chce bojovat proti trollům na Twitteru, a navrhl změny prémiové služby Twitter Blue, včetně snížení její ceny a zákazu reklamy. Mezi platbami na Twitteru by se také mohl objevit Dogecoin (DOGE).

Závěr

Musk, který poprvé odhalil svůj záměr koupit Twitter 14. dubna, je krůček k dosažení svého cíle. Vedení je údajně připraveno kývnout na nabídku odkupu za 43 miliard dolarů podle zdrojů, které zůstaly v anonymite, protože záležitost je důvěrná.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
FC Slaboj Višněhrad

Rodí se nám takový globální Babiš. Teď už jen aby vstoupil do politiky a je to hotové. Každopádně dnešním dnem na Twitteru ruším účet. Tento shitcoiner prostě nemá mou důvěru, ať si ho uctívá ta jeho psí sekta.

Fantom

Já si účet na Twitteru zatím ponechám. Dogescammer také nemá moji důvěru, ale s některými jeho veřejnými prohlášeními, zvláště na adresu federální vlády souhlasím. Docela se těším na to, jak se bude Twitter dále vyvíjet. Časem možná uvidíme v praxi kdo je skutečně nejmocnější na světě, a co si může dovolit tabulkově nejbohatší člověk proti skutečným vládcům světa 😀

LHTS

Prave diky tomu jaky je to manipulator, si Twitter take necham. Ale rad ho nemam.

spot_img