Stripe zavádí na Twitteru výplatu kryptoměn

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Platební společnost Stripe před nedávnem oficiálně oznámila rozšíření globálních výplat pomocí kryptoměn. Na Twitteru tak zavádí pilotní program, který umožní výplatu kryptoměn prostřednictvím Polygon Network.

Stripe a nové projekty

Americká finanční společnost Stripe před pár dny oficiálně oznámila na svém blogu pokrok v oblasti kryptoměn díky partnerství se sociální síti Twitter. Platební společnost uvádí, že malé skupině tvůrců umožní posílat a přijímat platby ve stablecoinu USDC.

Na oficiálním blogu se uvádí:

“Twitter je místo, kam lidé chodí konverzovat o tom, co se děje, Zaměřujeme se na to, abychom tvůrcům, kteří vedou tyto konverzace, pomohli vydělat peníze a spojit se s publikem novými způsoby. Jsme nadšeni, že můžeme tvůrcům nabízet kryptoplatby prostřednictvím Stripe, aby měli větší výběr, jak dostanou vyplaceno.”

Stripe dále oznamuje, že Twitter se stane první společností, která integruje novou platební metodu do monetizačních produktů. Platební firma si vybírá Polygon Network ke zpracování všech on-chain transakcí především kvůli nízkým poplatkům, škálovatelnosti a široké kompatibilitě.

Společnost bude v současné době prozatím podporovat výplatu v USDC, nevylučují se však ani další kryptoměny. V oficiálním blogu produktový manažer společnosti Stripe Karan Sharma prohlašuje:

“Stripe bude zpočátku podporovat výplaty v USDC… Postupem času plánujeme přidat podporu pro další kryptoměny.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 180 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 2 870 USD.

Závěr

O podobných snahách a projektech integrace kryptoměn hovořil bývalý generální ředitel Twitteru, Jack Dorsey. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi do komentářů. Na oficiální oznámení platební společnosti Stripe o pilotních projektech a rozšíření výplat pomocí kryptoměn se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img