[Odpolední zprávy] • Interpol vydal zatykač na uprchlého spoluzakladatele společnosti Terra • a další články

0
(0)

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna zažila minulý týden masivní propad, když americký Federální rezervní systém oznámil poslední zvýšení klíčových úrokových sazeb. Bitcoin, považovaný za rizikovější aktivum, se během několika hodin propadl o téměř 2 000 USD na tříměsíční minimum 18 100 USD.

V tomto okamžiku reagoval dobře a o den později získal zpět 19 000 USD. Dokonce se pokusil z tohoto runu vytěžit něco víc, ale nakonec byl zastaven v cestě.

BTC jako takový se na konci pracovního týdne vrátil na 19 000 USD a strávil tam téměř celý víkend bez výraznějších pohybů oběma směry. Pondělí začalo další volatilitou, která jej posunula na jih k 18 700 USD. Nicméně býci se vrátili do hry a vyhnali bitcoin zpět nad 19 000 USD, kde se aktuálně nachází.

Také altcoiny měly převážně klidný víkend, ale většina z nich nyní zaznamenala menší ztráty.

Ethereum se nadále potýká s problémy kolem 1 300 USD. Na tuto úroveň se aktivum propadlo několik dní poté, co před 11 dny proběhl The Merge, a od té doby se nad ni nedokázalo dostat. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Chystá se odraz? Nebo dump?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Jsou Filipíny na cestě stát se blockchainovým centrem?

Filipíny konečně posunuly blockchain na vrchol své politické agendy. Centrální banka této země zaznamenala v posledních několika letech masivní nárůst přijetí kryptoměn v důsledku pandemie Covid-19.

Dlouhé období izolace vystavilo rostoucí filipínskou střední třídu a technicky zdatné mileniály konceptu digitálních tokenů prostřednictvím populárních her založených na blockchainu, jako je Axie Infinity. V jednu chvíli údajně až 40 % hráčů této hry, která loni vygenerovala příjmy ve výši 1,3 miliardy USD, pocházelo z Filipín.

Podobně i objemy obchodů s bitcoiny dosáhly v červenci letošního roku na některých peer-to-peer kryptoburzách nových maxim. V první polovině roku 2021 vzrostl objem kryptoměnových transakcí meziročně o 362 % na téměř 20 milionů. Hodnota těchto transakcí činila 105,93 miliardy peso, tedy asi 1,82 miliardy amerických dolarů.

Filipíny se nyní také umístily na druhém místě v žebříčku Global Crypto Adoption Index 2022 společnosti Chainalysis – za Vietnamem a před Ukrajinou, Indií a Spojenými státy. Podle společnosti Chainalysis je tento index “měřítkem toho, kde nejvíce lidí vkládá největší část svých peněz do kryptoměn. [2a]

Banky, burzy, firmy

Interpol vydal zatykač na uprchlého spoluzakladatele společnosti Terra

Interpol se zapojil a chce získat Do Kwona, zneuznaného spoluzakladatele ekosystému Terra, který se v květnu drasticky rozpadl, uvedlo v pondělí několik zpravodajských agentur.

Minulý týden singapurská policie vydala zatykač na Kwona, který se podle tehdejších informací již nenachází v zemi. Předpokládá se, že vlastní dům v Singapuru.

Zdá se, že Interpol dával Kwonovi jen čas, aby se po rozruchu kolem jeho pobytu ukázal. Kwon minulý týden na Twitteru napsal:

“Nejsem ‘na útěku’ ani nic podobného”.

Ve skutečnosti Kwon na Twitteru napsal, že chtěl pouze “ubrat nějaké kalorie”, aby situaci odlehčil. Kde přesně se nacházel, není známo. [3a]

Bankovní gigant Nomura investuje do platební společnosti Fnality

Japonský bankovní gigant Nomura investoval do londýnské firmy Fnality, která se zabývá blockchainovými platbami, jak v pondělí oznámila společnost Fnality.

Finanční společnost se zároveň připojí k mezinárodnímu konsorciu globálních bank Fnality, které se zaměřuje na budování regulovaného systému vzájemných plateb na bázi digitálních aktiv.

Fnality již mezi podporovatele počítá 16 významných finančních institucí: Banco Santander, BNY Mellon, Barclays, CIBC, Commerzbank, Credit Suisse, Euroclear, ING, KBC Group, Lloyds Banking Group, Mizuho Financial Group, MUFG Bank, Nasdaq, Sumitomo Mitsui Banking Corporation, State Street Corporation a UBS. [3b]

CBDC, regulace

Čínské úřady zastavily operace praní špinavých peněz v hodnotě 200 milionů jüanů, které zahrnovaly digitální RMB

Čínské úřady zastavily operaci praní špinavých peněz v hodnotě 200 milionů renminbi, která využívala digitální měnu centrální banky (CBDC). Operace se uskutečnila v okrese Fujian v zemi, informovala místní média poté, co orgány činné v trestním řízení objevily v srpnu letošního roku stopu.

Jakmile si uvědomily, že zřejmě dochází k praní špinavých peněz, různé městské orgány vytvořily společnou pracovní skupinu, která se touto záležitostí zabývala. Operaci vedli Lai Moumou a Zhang Moumou a údajně prováděli různé trestné činnosti s využitím CBDC. Ve zprávě se píše:

“Zločinecký gang vedený Lai Moumouem a Zhang Moumouem je podezřelý z používání digitálních RMB, digitálních RMB účtů a virtuální měny k poskytování nelegálních služeb vypořádání finančních prostředků pro zahraniční hazardní hry, elektronické podvody a další trestnou činnost. Objem peněz je obrovský a do případu je zapojeno mnoho osob, které jsou rozmístěny ve 13 provinciích po celé zemi.”

[4a]

Kalifornský guvernér vetoval zákon ohledně zvláštní licence pro krypto podniky

Kalifornský guvernér Gavin Newsom odmítl podepsat návrh zákona, který by vytvořil licenční a regulační rámec pro krypto firmy ve státě, a zdůraznil potřebu flexibilnějšího přístupu, který by “držel krok s rychle se vyvíjející technologií a případy použití” digitálních aktiv.

“Digitální aktiva jsou v našem finančním ekosystému stále populárnější, přičemž každý rok kupuje a prodává kryptoměny více spotřebitelů,”

– uvedl Newsom v dopise adresovaném státnímu shromáždění.

“Je předčasné uzamknout licenční strukturu v zákoně, aniž bychom zvážili nadcházející federální opatření.”

Guvernérovo veto návrhu zákona přichází v době, kdy se na národní úrovni uvažuje o přísnější regulaci kryptoměn. O legislativě, která by mohla stablecoiny zakázat, by mohla Sněmovna reprezentantů rozhodnout již tento týden, uvedla agentura Bloomberg. Mezitím předseda americké Komise pro cenné papíry (SEC) Gary Gensler na začátku tohoto měsíce naznačil, že kryptoměny typu proof-of-stake (PoS) by mohly být regulovány jako cenné papíry. [4b]

Australský pilotní test CBDC pro eAUD bude zahájen v polovině roku 2023

Australská centrální banka (Reserve Bank of Australia, RBA) se zařadila na seznam zemí, které hodlají spustit vlastní digitální měnu centrální banky (CBDC), a vydala white paper, v němž nastínila propracovaný plán provedení pilotního projektu pro eAUD.

Dne 9. srpna 2022 RBA oznámila spolupráci s Výzkumným centrem pro spolupráci v oblasti digitálních financí (Digital Finance Cooperative Research Centre – DFCRC), jejímž cílem je prozkoumat případy využití CBDC v Austrálii. Společný výzkum vyústil ve spuštění projektu, jehož cílem je otestovat univerzální pilotní CBDC. Jak je uvedeno ve white paperu “Australian CBDC Pilot for Digital Finance Innovation”:

“Hlavním cílem projektu je identifikovat a pochopit inovativní obchodní modely, případy užití, přínosy, rizika a provozní modely CBDC v Austrálii.”

Očekává se, že zpráva o australském pilotním projektu CBDC bude zveřejněna v polovině roku 2023. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img