26.09.22 Analýza BTC/USD – Chystá se odraz? Nebo dump?

5
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) nás pořád překvapuje svou stabilitou, zatímco zbytek finančního trhu je volatilní než kdy jindy. S jistotou ale můžeme konstatovat, že náš král je pod čím dál větším tlakem ze strany zbytku trhu. Jak jsem říkal v poslední video analýze, nejspíš Bitcoin čeká dump ve chvíli, kdy akciový trh prolomí svá letní minima. V této chvíli může začít panika a takový prodejní tlak aktuální support již nemusí ustát.

Krev na trzích

Na finančních trzích teče všude krev. Akciové indexy a dluhopisový trh jde dolů, zatímco dolar a výnosy strmě rostou. Hlavní tendenci trhu nyní momentálně určuje Fed svou současnou restriktivní měnovou politikou. A každý spekulant, který tomu jde navzdory, s tím musí kalkulovat. Respektive musí počítat s tím, že hodně riskuje. Ono se totiž historicky příliš nevyplácí jít proti Fed.

Finanční trh

Každopádně ty poslední propady na akciovém trhu začínají zpomalovat a dokonce se to tváří na korekci. Přece jenom čerstvé poklesy nebyly zanedbatelné. Tudíž nějaký korektivní pohyb nahoru má logiku. Bitcoin byl doposud docela imunní vůči kurzovým poklesům na akciích a rostoucího risk off vyplývajícího z růstu kurzu DXY. Naopak korekce na DXY může znamenat pro krypto nemalou vzpruhu. Ale z té vzpruhy se může vyklubat další medvědí past.

Aktuální situace 1W BTC/USD

Z pohledu týdenního grafu se kurz BTC absolutně nikam neposunul. Jsme tak již pár týdnů de facto pořád na tom samém místě. Jakési kurzové pohyby sice byly, ale ve finále se vracíme k těm 19 000 USD. Ze shora je kurz svírán 200týdenním klouzavým průměrem, zatímco zespoda 300týdenním klouzavým průměrem. Nemluvě o cenových rezistencí a té trendové diagonále.

Připomínám ovšem, že kurz nemá již kam uhnout. Objektivně není možné, aby kurz BTC pokračoval ve stranovém průběhu. Jelikož toho prostoru již moc nezbývá. Vlastně je trh technicky připraven na pohyb. Bude to ale růst? Nebo dump?

Závěrem

Krátkodobě se růstu nebráním, ale dovolil bych si říct, že v takovém případě jde jenom o odklad nevyhnutelného. Ideální scénář je zkrátka ten, který nás dovede co nejdříve k těm 12 000 USD. Což je naše první skutečně dlouhodobá solidní hladina.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Pokud to ma rupnout dolu, tak bych byl pro onen nejaky “nádech” nahoru nad 20k…

Fantom

Vyklubat další medvědí past (uvedené v textu), nemělo tam spíše být býčí past? Tu alespoň očekávám já. Tak 22-23k, maximálně 27k. Na 30k už nevěřím, to by zase byla příležitost pro vyklouznuti těch naposledy chycenych. Ta současná ostrá pumpa je asi zase výplach shortu. Burzy si obchodníky na páku vždycky pěkně povodí a nakonec zlikviduji. 😀

Rostislav

Nemyslím si že by dlouhodobě šli majitelé jako jsou členové fedu blouho sami proti sobě. Jestli je to jako u nás tak že lidi kteří fungují v a orgynizují fed to musí v brzské době obrátit aby vydělali. Jsou to lidi jako my.

Bart.

to je velmi český a zároveň naivní názor, sorry. Jednak být členem FEDu (otázka je, co tím členem myslíte, předp. asi člena rady?) je jistě velmi prestižní pozice, které velmi pravděpodobně nezastávají zloději a podvodníci, jak si vy myslíte, ale zkušení bankéři a manažeři. Tedy určitě ne stejní jako obyčejný český člověk.

Druhá věc je, v čem by si pomohli, kdyby podvodníci byli. Z inflace ve finále neprofituje nikdo, natož ti zajištění, což pravděpodobně ti z FEDu budou. Ti ztrácí inflací obvykle nejvíc. Nejen profesním cílem, ale i jejich osobním bude snížit inflaci za každou cenu.

A kdyby ten váš potenciální člen rady/podvodník skutečně byl, tak to udělá úplně opačně. Nejprve všechny aktiva prodá, pak zvedne sazby, čímž posílí jeho dolary a aktiva budou padat. Pak bude ekonomiku dusit vysokými zasbami co nejdéle a nakonec nakoupí na zdevastovaném trhu ve výprodeji. Takže přesně opačně, než píšete vy :).

Zdeněk

Je to dohledatelné, Fed je v podstatě soukromá firma, ano členové jsou voleni za nimi stojí nejbohatší elity světa ( většinou židovské rodiny v USA) které určují toky US dolaru. Inflace je z důvodu v USA ( slabý prezident+ nic skoro nevyrábí) v Evropě ( vojensky a vyrobně mimo hru ) proti Číně , která vojensky trochu zaostává za USA, ale výroba, lidské zdroje( neomezené),technologie ( kopírují) jsou na špici. Čína si jde pro vítězství. Západu se nechce fyzicky pracovat, to v Asii nehrozí😂

Bart

Usa ze nic nevyrabi? :). To je info odkud? Cele mi to prijde jako z dezinformacniho webu odpurcu EU a zapadu obecne.

At stoji ze FEDem kdo chce, tak haji ekonomicke zajmy USA. A delaji to hodne sikovne. Koneckoncu na rustu kurzu USD v dobe zacinajici krize je to krasne videt…

Zdeněk

samozřejmě že vyrábí,, myšleno , pokud vyrabíte( kompletujete, uvadíte do provozu ) nějaké zařízení, stroj, technologii téměř vždy je tam komponenta z Asie, větsinou z Číny a bez toho to nerozjedete, neprodáte, neuvedete v život. Takže když v Číně řeknou nedodáme tak firma čeká třeba rok a to jsou ty ztráty. Dneska se čeká a pokud to chcete rychle tak draze platíte, kromě spotřebního zboží a jinych nesmyslů jako jsou hadry, iPhone, Tv atd. 😂

spot_img