Jižní Korea: Šéf finančního dohledu tvrdí, že kryptoměny mohou podléhat zákonu o kapitálových trzích

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Guvernér jihokorejského Úřadu pro finanční dohled (FSS) Lee Bok-Hyun naznačil, že virtuální aktiva by mohla být součástí zákona o cenných papírech a kapitálových trzích.

Jak bude kryptoaktivum posuzováno?

Pan Lee na tiskové konferenci řekl:

„Nesouhlasím s názorem, že některá virtuální aktiva nemají části, které lze uznat za finanční investiční produkty nebo cenné papíry.“

Úředník dále dodal, že jako právník nebo někdo, kdo má na starosti finanční záležitosti, se domnívá, že „pokud jsou splněny určité kvalifikační předpoklady, lze to posuzovat jako cenné papíry.“ Dále uvedl, že „materiály jsou k dispozici“.

Místní média mezitím informovala, že ředitel poskytl prokuratuře informace o svém vyšetřování kolapsu společnosti Terra Luna, včetně posouzení cenných papírů virtuálních aktiv.

Jižní Korea: Kontrast s dřívějškem

Nejnovější názor regulátora kontrastuje s jeho postojem z roku 2017. Přibližně v té době jihokorejský finanční dohled uvedl, že bitcoin a další kryptoměny nepovažuje za měny a nebude jejich obchodování dále regulovat.

Minulý měsíc však jihokorejští prokurátoři prohledali rezidenci spoluzakladatele Terraform Labs Daniela Shina, aby vyšetřili případnou trestnou činnost. Mezitím soud v Soulu vydal zatykač na spoluzakladatele společnosti Terraform Do Kwona a pět dalších vedoucích pracovníků.

Vzhledem k tomu, že krach společnosti Terra vyvolal opatření ze strany domácích orgánů, prezident Lee také objasnil, jak by mohla prokuratura a finanční úřady posuzovat přívlastky cenných papírů.

„Nakonec, pokud jsou splněny požadavky, myslím si, že pokud mají orgány pravomoc posuzovat nejen prostřednictvím výkladu zákonů a předpisů nebo systémů, ale také u konkrétních právních institucí, myslím si, že lze posuzovat. Měli jsme však všechny důvody být opatrní,“

– řekl.

Jižní Korea se pohybuje v oblasti Web3 a zároveň tento sektor reguluje

Aby podpořili růst metaverse, připravují členové jihokorejské vládnoucí strany návrh zákona o podpoře metaverse průmyslu. V návaznosti na to jihokorejské ministerstvo pro vědu a informační a komunikační technologie (ICT) vydalo první soubor etických zásad pro metaverse.

Minulý měsíc úřady také uvedly, že na airdropy kryptoměn bude uvalena darovací daň v rámci daňového pásma od 10 % do 50 %. Pozoruhodné je, že v Jižní Koreji probíhají regulační změny, protože na trh s kryptoměnami a metaverse vstupují noví hráči.

Série změn následovala poté, co současný jihokorejský prezident Yoon Suk-yeol vyjádřil záměr umožnit růst krypto sektoru a zároveň zrušit zákaz prvotní nabídky mincí (ICO) v zemi na začátku tohoto roku.

Dne 29. srpna zveřejnila Bank of Korea také domácí dokument o „zákonu Evropské unie o trhu s kryptoaktivy (MiCA)“ a vyslovila se pro povolení ICO v zemi.

Závěr

Názory lidi i instituce mění. Co myslíte, je Jižní Korea na dobré cestě? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: