Rozhovor s marketingovým ředitelem EFK platform, úspěšné ICO věnující se ekologii

3.5
(10)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Ondřej Vomela je jedním ze zakladatelů české společnosti Refork a marketingovým ředitelem společnosti EFK platform. Refork nyní vyrábí biologicky rozložitelné produkty využívané v gastronomii. První financování proběhlo prostřednictvím ICO, díky kterému bylo možné vyvinout unikátní biologicky rozložitelný materiál a spustit pilotní výrobu. Výrobky Refork jsou nyní distribuovány i za hranice Česka, zakoupit je můžete zde.

Nepřehlédněte video:

Dříve jsme psali o úspěchu vašeho projektu Refork, jak se mu vede nyní?

Firmě se daří a neustále pracujeme na zefektivňování procesů a zvyšování kapacity výroby. Třísměnný výrobní závod v Hostivaři vyrábí vidličky, nože a lžíce. Od března své výrobní portfolio rozšířil také o výrobu brček. Refork v současné době dodává své produkty zákazníkům již do devíti evropských zemí a v budoucnu by také rád expandoval také za hranice EU.

Předchozí článek: Refork – úspěšné české ICO, které vyřešilo problém s plasty

Pracujete aktuálně i na jiných projektech?

Celý tým, který pracoval na ICO nyní vytváří platformu, jejímž cílem je vyřešit světové environmentální problémy. Nový projekt jsme nazvali podle naší kryptoměny EFK platform. Má za cíl spojovat environmentální organizace a moderní technologie.

Když byste měl popsat k čemu váš nový projekt slouží a proč jste se rozhodli ho realizovat?

Zatímco Refork řešil pouze problém s jednorázovými plasty, EFK platforma byla vytvořena za účelem globální podpory v širší oblasti ochrany přírody.

Platforma EFK je mostem spojujícím ekologii a blockchain. Naším cílem je vybudovat ekosystém propojující reálnou pomoc při záchraně naší planety spolu s nejmodernější technologiemi jako je blockchain a metaverse. Přidanou hodnotou pro uživatele bude nejen dobrý pocit z pomoci naší planetě, ale i možná interakce v metaverse a následná gamifikace. Pevně věříme tomu, že i pomoc může být zábava.

Co je utilita tokenu EFK?

EFK token bude exkluzivní platební prostředek v celém systému EFK platform. Zároveň to bude měna při interakci se zakoupenými NFT například při gamifikaci.

Kolik lidí na vašem projektu pracuje?

V současné době je to okolo 18 lidí. Najdeme zde například experty na tvorbu NFT, gamifikaci,blockchainové programátory, backoffice a samozřejmě i marketing.

Plánujete v dohledné době uvádět nějaké novinky?

Naše komunita se může těšit na podzimní spuštění EFK marketplace a první NFT kolekci unikátních 3D stromů. Ta se bude soustředit na vysazování stromů společně s neziskovými organizacemi. Zároveň jako první společnost na světě budeme schopni zasadit nejen živé stromy do postižených oblastí, ale také jejich avatary v metaverse. První metaverse, kde bude moci komunita tyto stromy vysadit je Heavenland.

Kdyby někoho tento projekt zaujal, na jakých kanálech vás může vyhledat?

V současné době nás můžete najít na Instagramu, Twitteru, Telegramu a také Discordu.

​​Instagram: https://www.instagram.com/efk_platform/
Twitter: https://twitter.com/efk_platform
Telegram: https://t.me/efkplatform
Discord: https://discord.com/invite/V9xbMvEVXk


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: