[Odpolední zprávy] • Jihokorejský soud vydal zatykač na Do Kwona, píše Chosun Ilbo • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se primární kryptoměně dařilo. V polovině minulého týdne se aktivum propadlo na 18 500 USD, ale téměř okamžitě se začalo postupně zotavovat. Před koncem pracovního týdne se tak vyšplhalo nad 20 000 USD a během víkendu vyskočilo na 22 000 USD. Ještě větší zisky přišly v pondělí a v úterý, kdy BTC zaznamenal několikatýdenní maximum nad 22 600 USD.

Zde se situace změnila, protože USA oznámily míru inflace za měsíc srpen ve výši 8,3 %. Ta byla jen o 0,2 % vyšší než odhady, ale bitcoin na to reagoval náhlým propadem ceny.

Aktivum ztratilo hranici 22 000 USD a propadlo se níže. V důsledku toho se dnes na začátku týdne poprvé za celý týden krátce ponořil pod 20 000 USD. V době psaní článku stojí od této kýžené úrovně těsně na sever.

Většině altcoinů se v poslední době dařilo, ale čísla amerického indexu spotřebitelských cen srazila dolů i je. Ethereum před nadcházejícím sloučením vyskočilo nad 1 700 USD a zůstalo tam několik dní. Za posledních 24 hodin se však druhá největší kryptoměna propadla o více než 6 % a nyní se snaží udržet 1 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Po zveřejnění CPI nakládačka

Přehled trhu: Obrovský propad! Bitcoin za den ztratil 10,18 %

Kryptoměny, metaverse, NFT

ETHW Core bude pokračovat ve forku Ethereum PoW 24 hodin po The Merge

Dlouho očekávaný Ethereum Merge je za rohem, ale ne všichni jsou z tohoto zásadního upgradu nadšeni. Skupina, která si říká ETHW Core, vyjádřila svůj nesouhlas se změnou a hodlá do 24 hodin po The Merge provést hard fork.

Pod názvem projektu ETHPoW a s tokenem ETHW se ETHW Core plánuje oddělit od hlavního blockchainu ETH a udržovat PoW verzi, aby těžba ETH zůstala naživu i po The Merge.

„K mainnetu ETHW dojde do 24 hodin po sloučení. Přesný čas bude oznámen 1 hodinu před spuštěním s odpočítávacím časovačem a vše včetně finálního kódu, binárních souborů, konfiguračních souborů, informací o uzlech, RPC, exploreru atd. bude zveřejněno po uplynutí času,“

– napsala skupina 13. září na Twitteru. [2a]

Cardano (ADA) se stává nejlepším krypto projektem podle „technologického vývoje“

Podle týmu společnosti Contora, platformy sledující sociální a technologické údaje týkající se kryptoměn, se cardano (ADA) stalo nejlepším krypto projektem podle „technologického vývoje“.

Aktualizace přišla poté, co tým stojící za platformou Contora aktualizoval svůj algoritmus pro sledování dat a upravil způsob sledování repozitářů cardano na GitHubu, protože původně platforma sledovala pouze profil Cardano Foundation na GitHubu. Po úpravě zjistila, že cardano vede s 357 aktivními přispěvateli na GitHubu z celkového počtu 3221.

Tým v příspěvku na blogu poznamenal, že „dvakrát zkontroloval repozitáře GitHub“, které sleduje pro všechny projekty kryptoměn ve své databázi, a „provedl několik oprav, aby aktualizoval naše údaje o vývojářích, zefektivnil všechny repozitáře“, než dospěl k závěru. [2b]

Banky, burzy, firmy

Jihokorejský soud vydal zatykač na Do Kwona, píše Chosun Ilbo

Jihokorejský soud vydal zatykač na Do Kwona, generálního ředitele společnosti Terraform Labs, čtyři měsíce po krachu ekosystému Terra, jeho nativního tokenu luna a algoritmického stablecoinu terrausd, které dohromady vymazaly hodnotu přibližně 40 miliard dolarů.

Jako první o tom informoval jihokorejský deník Chosun Ilbo. Zatykač podle něj vydal Společný vyšetřovací tým pro finanční trestné činy proti cenným papírům Úřadu jižní prokuratury v Soulu (vedený ředitelem Dan Sung-hanem) a 2. oddělení finančního vyšetřování (vedené hlavním prokurátorem Chae Hee-manem).

Podle zprávy, která uvádí, že byl vydán zatykač také na Nicholase Platiase, dalšího ze zakladatelů společnosti Terraform Labs, a Han Mo, dalšího zaměstnance, Kwon v současné době pravděpodobně pobývá v Singapuru. Jsou obviněni z porušení zákona o kapitálových trzích. [3a]

Binance u italského soudu kvůli žalobě související s výpadky burzy

Společnost Binance se má dostavit k italskému soudu kvůli žalobě týkající se výpadků, které zaznamenala. Místní média informovala, že žalobu podali italští a mezinárodní investoři, kteří požadují náhradu škody. K výpadkům došlo v roce 2021.

Využijte 10% slevu na poplatky na burze Binance

Žaloba byla podána v listopadu 2021, přičemž investoři uvádějí, že k výpadku došlo v kritickém období pro obchodování. Mnoho burz se v roce 2021 potýkalo s výpadky kvůli několika incidentům, které měly za následek velké cenové výkyvy, na nichž chtěli vydělat. Například burzy Binance, Gemini a Kraken čelily výpadkům v únoru 2021 poté, co společnost Tesla oznámila, že do bitcoinu investuje 1,5 miliardy dolarů.

V žalobě se také uvádí, že společnost Binance porušila finanční regulaci tím, že nabízela futures produkty s pákovým efektem. To přichází v době, kdy Binance dělá pokroky tím, že spolupracuje s regulačními orgány, aby získala potřebné licence a zajistila, že bude dodržovat zákony. [3b]

Coinbase může vaše ethereum zařadit na černou listinu, ukazuje chytrá smlouva

Coinbase Wrapped Staked ETH (cbETH) má funkci blacklistu, jak je vidět na chytrém kontraktu. Ta umožňuje společnosti Coinbase selektivně zařadit adresy na černou listinu, pokud to považuje za nutné. Burza zařazuje adresy na černou listinu, pokud se domnívá, že peněženka porušuje uživatelskou smlouvu, a může zmrazit prostředky zákazníků, pokud se domnívá, že došlo k porušení smlouvy, nebo pokud to vyžaduje zákon.

Coinbase není jedinou krypto společností, která adresy zařazuje na černou listinu. Vydavatel usdcoin Circle také zmrazil finanční prostředky spojené s míchací službou Tornado Cash. Společnost zmrazila 75 000 USDC v držení uživatelů spojených s ethereovou mixovací platformou.

Tento krok podráždí některé držitele kryptoměn, kteří se domnívají, že cenzura vytváří špatný precedens. Coinbase mezitím usiluje o to, aby pracovala v rámci zákona a vyhověla jakémukoli příkazu regulátorů. [3c]

CBDC, regulace

Uruguayská exekutiva navrhuje regulaci kryptoměn

Uruguayská výkonná moc navrhla zákon, který by umožnil centrální bance země legálně dohlížet na virtuální aktiva. Návrh zákona, který byl předložen k posouzení uruguayskému parlamentu, navrhuje zařadit poskytovatele služeb virtuálních aktiv do „nové kategorie“ podniků. Tyto podniky by se v konečném důsledku zodpovídaly dozorčímu orgánu pro finanční služby (SSF), který je součástí uruguayské centrální banky.

Tito poskytovatelé služeb virtuálních aktiv, známí jako PSAV podle své španělské zkratky, jsou definováni jako subjekty, které profesionálně a pravidelně nabízejí služby virtuálních aktiv třetím stranám.

Návrh zákona by vyžadoval, aby „všechny subjekty, které v Uruguayi operují s virtuálními aktivy“, podléhaly globálním standardům proti praní špinavých peněz bez ohledu na to, zda jsou součástí finančního systému země. Návrh zákona by rovněž aktualizoval uruguayský zákon o trhu s cennými papíry tak, aby kryptoaktiva spadala do definice „zaknihovaných cenných papírů“. [4a]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: