BlackRock, největší světový správce aktiv, právě spustil nový fond ETF blockchainových společností

5
(3)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nejnovější burzovně obchodovaný fond (ETF) společnosti BlackRock nabízí expozici 35 společností souvisejících s blockchainem.

BlackRock spustil nové ETF zaměřené na krypto

Největší světový správce aktiv právě spustil nový burzovně obchodovaný fond, který má evropským zákazníkům nabídnout možnost investovat do blockchainového průmyslu. Nový blockchain ETF spuštěný 27. září se nazývá iShares Blockchain Technology UCITS ETF.

Podle společnosti tvoří 75 % podíl nového fondu blockchainové společnosti, jako jsou těžaři a burzy, zatímco zbývajících 25 % jsou společnosti, které podporují blockchainový ekosystém. Aktuálně ETF zahrnuje 35 globálních společností z celkových 50 holdingů.

Fond zahrnuje mimo jiné hotovost či deriváty, ale nedrží žádné podíly přímo v některé z kryptoměn. Konkrétně zde najdete Coinbase (13,20 %), hotovost v USD (13,00 %), fintech firmu Block (11,40 %), kryptotěžaře Marathon Digital Holdings (11,13 %) a Riot Blockchain (10,50 %) a dále 23 IT společností, šest finančních společností, jednu průmyslovou společnost a jednu komunikační společnost.

Společnost zvyšuje působnost v kryptosektoru

Ve zprávě společnosti Finextra z 29. září produktový stratég pro tematické a sektorové ETF z BlackRock Omar Moufti uvedl, že ETF „umožní našim klientům příležitost participovat s globálními společnostmi, které vedou vývoj vznikajícího blockchainového ekosystému.“

Věříme, že digitální aktiva a technologie blockchainu budou pro naše klienty stále důležitější, protože případy použití se budou rozvíjet co do rozsahu a složitosti.

Zpráva Bloombergu z 29. září to potvrzuje. Naznačuje totiž, že BlackRock možná pracuje na dalším ETF zaměřeném na kryptosektor a související sektory. Konkrétně se má jednat o Metaverse ve fondu nazvaném iShares Future Metaverse Tech and Communications ETF.

Tento fond by mohl obsahovat „firmy, které mají produkty nebo služby vázané na virtuální platformy, sociální média, hry, digitální aktiva, rozšířenou realitu a další.“

Závěr

BlackRock je největším správcem aktiv na světě spravujícím kolem 10 bilionů dolarů. Společnost rozvíjí své úsilí nabídnout zákazníkům fondy zacílené na kryptosektor. ETF zaměřené na krypto společnosti je z velké části tvořeno společností Coinbase a dalšími. Navíc se údajně chystá spuštění ETF zaměřeného na metaverse. Pro investory jde o pohodlnou a pestrou možnost expozice v kryptosektoru, ale za cenu určitých poplatků.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hujer

Takže další zastírací manévr. Je opravdu s podivem,jak dlouho dokážou lidí tahat za nos a dělat z nich kafky,teda hejly či jaký název to teď má, ti chudáci,co jim odevzdávají peníze v dobré víře zisku. Opravdu klobouk dolů, nejpropracovanější podvod v dějinách lidstva.

Poslední editace 1 měsíc před přes Hujer

Reklama: