Teprve 11-letý chlapec napsal knihu o Bitcoinu

0
(0)

Bitcoin je fenomén. A je úplně jedno, jestli to budou bankéři, politici anebo institucionální investoři zpochybňovat a tvrdit opak. Bitcoin spolu s jinými kryptoměnami zaujal pozornost všech věkových vrstev na celém světě. Důkazem nám může být například Andrew Courey, 11letý chlapec z USA, který napsal knihu o Bitcoinu.

Expert na Bitcoin mezi vrstevníky

Andrew Courey má 11 let, chodí do 6. třídy a pochází z amerického Massachusetts. Stejně jako všichni jeho vrstevníci má rád sporty a různé hry. Avšak na rozdíl od svých vrstevníků je Andrew expertem na Bitcoin. Předpoklady na to určitě má, protože má rád matematiku, hraní si s mobilními aplikacemi anebo dokonce často přichází s novými byznys nápady.

Teprve minulý rok se Andrew dohodl se svými rodiči, že pokud se mu do jeho čtrnácti let podaří vydělat 20 milionů dolarů, bude moct skončit se školou. Právě díky tomuto smělému plánu se Andrew začal zajímat o kryptoměny. Postupně začal číst a sledovat videa o Bitcoinu, o těžbě kryptoměn a mladých investorech, kteří vydělali na kryptoměnách obrovské peníze.

Z pochopitelných důvodů bylo investování do Bitcoinu pro Andrewa nepřijatelné. Jeho otec Jeff Courey mu však poradil, aby se nevzdal svých vědomostí a zužitkoval je. Jeffa velmi těšilo, že jeho syn projevil zájem o pasivní příjem a proto mu poradil, aby ze všech informací které o Bitcoinu má napsal knihu.

Early Bird Gets The Bitcoin

Andrew se proto rozhodl napsat knihu s názvem „Early Bird Gets The Bitcoin: The Ultimate Guide To Everything About Bitcoin.“ Díky svým informacím byl Andrew schopný napsat
57 stránkovou knihu. Andrew se vyjádřil:

„Každý, kdo se chce vzdělávat o kryptoměnách, musí být připravený na desítky až stovky hodin výzkumu. Tato kniha je proto velmi jednoduchá na pochopení.“

Čtenáři najdou v knize kapitoly o historii Bitcoinu, peněženkáchEthereu ale i ICO (initial coin offering). Důvod, proč se kniha nazývá Early Bird (brzké ptáče) je velmi pochopitelný, když kniha má být věnovaná zejména dětem.

Peněženka je jako poštovní schránka

Andrew si dal za úkol najít podobnosti mezi blockchainem a Bitcoinem v porovnání s dnešním světem. Díky tomu by mohly děti pochopit nové a složité koncepty spojené s kryptoměnami. Pro bitcoinovou peněženku našel Andrew například následující analogii:

„Představte si Bitcoin peněženku jako poštovní schránku. Pošťák (představující public key- veřejný klíč) má přístup ke všem poštovním schránkám, avšak pouze osoba s klíčem od schránky (představující private key- soukromý klíč) se umí k poště dostat.“

Závěr

Aby byla knížka pro děti dostatečně zajímavá, Andrew se rozhodl ukončit každou kapitolu zajímavým faktem. I takovéto maličkosti by mohly pomoci zpopularizovat knihu. Úspěch této knihy by nejenže mohl přilákat víc dětí k novým technologiím, ale určitě by pomohl i mnohým rodičům pochopit jak kryptoměny fungují.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img