Ženy pomáhají zvyšovat poptávku po kryptoměnách – tvrdí eToro

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějších údajů investiční platformy eToro pomáhá nová vlna žen investorek řídit nárůst poptávky po kryptoměnách, převážně po Bitcoinu a Ethereu. Co dále uvádí platforma eToro?

Ženy a kryptoměny

Procento kryptoměnových investorů z řad žen meziročně roste. Z poslední rok toto číslo vyskočilo o 15 %. Platforma eToro tak uvádí, že nová vlna žen investorek zvyšuje poptávku po kryptoměnových aktivech.

Data obchodní platformy eToro také ukazují, že průměrný věk investorů na celém světě v posledních letech poklesl. Zatímco v roce 2017 byl průměrný věk vstupu na kryptoměnový trh 37 let, v letošním roce je to 35 let.

Celkový počet lidí, kteří „hodlovali“ Bitcoin na platformě eToro koncem ledna letošního roku, ve srovnání se stejným obdobím před rokem, se více než zdvojnásobil a zaznamenal nárůst o 106 %. Druhá největší kryptoměna světa zaznamenala meziroční nárůst o 82 %.

Analytik a odborník na kryptoměny platformy eToro, Simon Peters, uvedl:

„Široká přitažlivost tohoto odvětví se stále více odráží v jeho diverzifikované investorské základně. Kryptoměnový trh neustáre roste a existují příležitosti v celé řadě kryptoměn, jak ukázala zvýšená poptávka po alternativních kryptoměnách, jako jsou Cardano a Dash.“

Nejhorší obchodní aktivitu dle eToro zažila „kryptoměna“ Ripple. XRP zaznamenal v posledních týdnech omezené obchodování na eToro pro klienty ze Spojených států amerických poté, co americké regulační orgány podaly žalobu na společnost Ripple.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 45 362 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1744 USD.

Závěr

Rostoucí zájem žen o kryptoměny je nepochybně skvělou zprávou pro celé odvětví. Kryptoměny rozhodně nejsou jen mužskou záležitostí. Tímto zdravíme všechny ženy z iniciativy Ženy v kryptu. Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: