Zatímco XRP prudce stoupal, Ripple uvolnil 1 miliardu XRP z úschovy. Dnes se pumpa zřítila

4.8
(12)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Kryptoinvestoři a fanoušci XRP sledovali plánovanou pumpu, která byla předem ohlášena na dnešní den ve 14:30. Zatímco cena během několika dní po oznámení nejmenované telegramové skupině rostla, dnes došlo naopak k prudkému výplachu.

Ripple “dumpnul” XRP na hlavu “pumpařům”

O víkendu se tokenu XRP podařilo vygenerovat dvojnásobný nárůst z 0,32 USD na 0,66 USD. Mince dále rostla a dnes vytvořila dvouměsíční maximum na ceně cca 0,75 dolaru. Zatímco cena XRP rostla, Ripple uvolnil ze své vázané peněženky 1 miliardu mincí.

O ohromné akci Ripplu informoval Whale Alert. Blockchainový gigant Ripple uvolnil masivní, ale pro komunitu již obvyklou částku 1 miliardy XRP z úschovy. Obvykle se z miliardy mincí, kterou Ripple pravidelně uvolňuje, na mimoburzovích trzích prodá jen část a zbytek společnost opětovně uzamkne.

Soudní výlohy

Prodej mincí XRP společnost Ripple používá na pokrytí svých provozních nákladů, investic, a podobně. V současné době společnost čelí vážné soudní žalobě komise pro cenné papíry a burzy (SEC) za údajnou neregistorvanou nabídku cenných papírů. S procesem probíhajícím v USA se pochopitelně pojí další zvýšené náklady…

Ripple uvolnil další miliardu XRP (zdroj: Twitter)

XRP pumpa praskla

Ve skutečnosti většina plánované pumpy, kterou spustili obchodníci ve skupině na sociální síti, proběhla již o víkendu. To je logické, protože na trhu působí velké mnosžství spekulantů, kteří nakoupili dříve a následně prodávali v zisku. Také všichni hodleři XRP, tedy kryptoměny velmi negativně ovlivněné zásahem amerických regulátorů, mohli brát plánovanou pumpu jako dobrou příležitost k prodeji.

Následný propad proběhl také v případě Dogecoinu, který v pátek zaznamenával masivní zisky a dostal se krátce dokonce do první desítky. Následně přišel o více než 2/3 hodnoty, než se cena uklinila na aktuálních cca 0,04 USD, což je lehce přes 50 % z maxima.

Burzy přesouvaly XRP

Kromě společnosti Ripple také ostatní významní hráči přesouvali velké množství XRP. Jak informoval Whale Alert, lucemburská společnost Bitstamp a největší burza se sídlem v USA Coinbase, společně s menšími burzami, převedly dohromady částku 645 milionů XRP. V případě Coinbase již také víme, že šlo o přesun z cold do hot peněženky. Burzy si tedy pravděpodobně potřebovaly zvýšit likviditu.

Závěr

Zatímco v případě kauzy Game Stop byla cena vypumpována retailovými obchodníky za účelem záchrany společnosti před některými fondy z Wall Street, které by rády vydělaly na jejím položení, u pump altcoinů žádné vznešené cíle spatřit nelze. I proto “pump and dump” skupiny nejsou tím nejšťastněnjším, co je na kryptotrhu k vidění. Lze očekávat, že se podobné akce mohou opakovat, buďte tedy opatrní a pokud možno se vyhněte nákupům na vrcholu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojU.today

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Tihle hoši mě fakt baví. Doufám, že se postupně takto vrhnou na všechny coiny z mého portfolia :-DD.

DFS

Opět kryplomagazin a jeho tendenční lži .. Ripple nic neodemkl… Escrow se odemyká jako smart contrakt v pravidelném předem určeném termínu a ten kdo si dá práci zjistí že 900 000 Ripple opět zamknul do Escrow … Ripple na burzu neprodává, ale i kdyby i kdyby prodával tak by mohl dumpnout 100 milionů do 25 miliardového objemu za 24/hodin … takže by s cenou ani nepohnul 😂 ale bavím se, bavím se

XRP.observer

Přesně tak, ten článek je zavádějící, až hrůza. Podtitulek “Ripple “dumpnul” XRP na hlavu “pumpařům”” je naprostý nesmysl. Za ty roky jsem pořád nepochopil, kde se ta nenávist k XRP bere…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: