V lednu se objevilo více než 1 000 nových kryptoměn, v průměru 30 denně

4.8
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Po nebývalém boomu krypto trhu v roce 2021, kdy bylo vytvořeno více kryptoměn než kdykoli předtím, se jejich počet v roce 2022 i nadále rozšiřuje. 

Je pozoruhodné, že v lednu 2022 se na kryptotrhu objevilo více než 1 000 nových kryptoměn. K 1. lednu byl počet krypto aktiv 16 238.

31. ledna bylo v oběhu 17 240 kryptoměn, což znamená, že za pouhý měsíc bylo představeno 1 002 nových kryptoměn. K 2. únoru je na trhu dostupných již 17 275 kryptoměn, ale očekává se, že toto číslo ještě dále poroste.

Nové kryptoměny zaznamenaly 6,17% růst od začátku do konce měsíce, to odpovídá 33 aktivům přidávaným každý den během 31 dnů – alespoň podle statistik CoinMarketCapu.

V roce 2021 bylo přidáno více než 8 000 kryptoměn

Za zmínku stojí, že počet kryptoměn se zvýšil souběžně s růstem trhu s kryptoměnami v roce 2021.

1. ledna 2021 bylo 8 153 krypto aktiv, naopak k 31. prosinci existovalo 16 223 digitálních měn, což ukazuje, že jen v roce 2021 bylo přidáno 8 070 dalších kryptoměn, což znamená 98,98% růst oproti předchozímu roku a téměř dvojnásobek původního množství.

V předchozím roce bylo na trh denně uváděno v průměru 21 nových kryptoměn, což naznačuje, že pokud bude zachován současný průměr 33 nových kryptoměn, může počet nových kryptoměn představených v roce 2022 překonat loňský rok.

Globální krypto tržní kapitalizace

V současnosti je celková tržní kapitalizace kryptotrhu 1,77 bilionu dolarů, což představuje 0,72% zisk oproti předchozímu dni.

Globální krypto tržní kapitalizace 1denní gra
Globální krypto tržní kapitalizace 1denní graf. Zdroj: CoinMarketCap

Navzdory přidání více než 1 000 nových digitálních aktiv do sektoru za méně než měsíc je tržní kapitalizace výrazně nižší než 2,26 bilionu dolarů zaznamenaná 31. prosince, a je dokonce nižší než tržní kapitalizace 2,6 bilionu dolarů dosažená 25. října, kdy celkový počet kryptoměn přesáhl 13 000.

Závěr

Vzhledem k tomu, že velká většina finančních prostředků je soustředěna pouze do 100 nejlepších kryptoměn z hlediska tržní kapitalizace, růst počtu vytvořených kryptocoinů a tokenů se nutně nepromítá do vyšší tržní kapitalizace.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se neváhejte přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

nojo, sračkotrh bobtná, otázka je jestli se jeste najde dost zajemců o tyhle hnidy

bkf1

A to je přesně to, kde musí vzniknout regulace, aby si “kdejaký jouda” nemohl vytvořit svůj “jouda coin”, to pak poškozuje celý kryptosvět už jen tím, že je to voda na mlýn všem kritikům a v tomhle jim prostě musím dát za pravdu. To je jak kdyby si pomalu kdokoliv mohl vytvořit vlastní stát, vytisknout si tam vlastní peníze a chtít, aby platily po celém světě, přitom v “kapse” by neměl nic, čím by to zaštítil jak hmotně, tak nehmotně…

E15

Tak tu regulaci bych rád viděl – nějaká centrální plánovací komise bude třídit, kdo je Jouda a kdo ne?

Pavel

Takto nelze přistoupit k tomu, co je pravé a co nepravé. Pouze zájem trhu a čas oddělí zrno od plev. A jestli onen “Jouda” vytvoří software, který propojí cryptotrh, bude dostatečně rychlý, decentralizovaný a přitom bezpečný, pak už to právě není Jouda, ale Mr. J.

Magister peditum

No, regulace určitě nakonec nějaké přijdou, ale nejsem si jistý, jestli dokáží zamezit joudům ze strany retailu rvát bezmyšlenkovitě peníze do shitcoinů. I na akciovém trhu se může člověk snadno spálit a to je regulovaný horem dolem. Sportku kupuje taky bůhvíkolik lidí a všichni si myslí, že tentokrát budou mít štěstí a pohádkově zbohatnou, i když statistika hovoří opak a sázení je státem regulované, do konce na to jsou varovné reklamy.

Pavel

Regulace tu přece nejsou od toho, aby drobní investoři nepřicházeli zbůhdarma o peníze, ale aby stát ze všech zúčastněných investorů pokud možno co nejvíc sedřel kůži. Takový je smysl regulací. I když ti, kteří je vytvářejí, se navenek ohání zájmem lidu, rozhodně to ale tak není myšleno.

Magister peditum

Problém není, že někdo vytvoří shitcoin. Problém je, že ho retail koupí. Fakt, že dnes je daleko jednodušší nakupovat akcie, cenné papíry a kryptoměny, než kdykoliv předtím sebou nese pozitiva, ale i negativa. Od začátku epidemie Covidu se do trhu vrhla armáda nezkušených investorů, která věří kdejaké celebritě na Internetu a myslí si, že muže během pár dní vydělat mění. Netýká se to jenom shitcoinů. Loni takhle nesmyslně vystřelily do nebes třeba akcie Gamespot.

spot_img