Uruguay: Senátor zavádí zákon, který umožňuje používání kryptoměn pro platby

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Uruguayský senátor představil návrh zákona, jehož cílem je „zavést legitimní, legální a bezpečné používání kryptoměn v podnicích.

Senátor Satori se tak připojuje k rostoucímu seznamu politiků z jihoamerických a španělsky mluvících zemí, které usilují o zavedení kryptoměn do hlavního proudu. Senátor však nenavrhuje použití kryptoměn jako zákonného platidla podobně jak je tomu nyní v Salvadoru.

Návrh zákona navrhuje, aby „kryptoměny byly uznány a přijaty zákonem a použitelné v jakékoli legální oblasti podnikání. Budou považovány za platný platební prostředek, přidaný k těm, které jsou zahrnuty v zákoně o finančním začlenění.“

Licence pro obchodování s kryptem

Senátor patří k Národní straně, která je vládnoucí stranou Uruguaye, a má 10 ze 30 křesel v Senátu. Pokud návrh zákona získá podporu, vláda vydá tři typy licencí pro firmy využívající krypto. První umožňuje „společnostem obchodovat s jakýmkoli kryptoaktivem, jako jsou zprostředkovatelé (burzy), kromě transakcí nefinančního původu“.

Druhá licence umožňuje schválené straně „uchovávat nebo chránit kryptoaktiva“ a třetí umožňuje vydávání „kryptoaktiv nebo tokenů a nástrojů s finančními charakteristikami“.

Regulace kryptoměn

Národní sekretariát země pro boj proti praní peněz a financování terorismu (SENACLAFT) bude pověřen „regulací, kontrolou a auditem“ držitelů licencí.

Satori tvrdí, že „procento lidí, kteří investují do kryptoměn ve srovnání s celkovým počtem obyvatel v každé zemi, je nízké“, a zdůrazňuje, že je důležité přijmout regulaci kryptoměn k „podpoře investic a ochraně investorů“.

Columbia hledá krypto zabezpečení

Columbia se snaží také dostat kryptoměny do svého oběhu, a není v tomto svém snažení sama. Také Paraguay minulý měsíc předložila účetnictví za bitcoiny, Panama se snaží přijmout kryptoměny v národním měřítku a Argentina navrhuje zákon, který by umožnoval platit kryptoměnou dělníkům.

Columbijský senátor Mauricio Toro dne 27. července představil návrh zákona, který cílil na kryptoburzy a ochranu spotřebitele.

Toro na Twitteru zdůraznil, že návrh zákona se snaží „zaručit bezpečnost“ v krypto transakcích, vytlačit černý trh a propagovat krypto jako alternativu k tradičnímu bankovnímu systému.

Pokud bude návrh schválen, zavede předpisy, které vyžadují, aby se domácí a mezinárodní kryptoburzy, které v zemi působí, zaregistrovaly v národním obchodním rejstříku.

Firmy budou muset dodržovat zákony proti praní peněz a financování terorismu, zavést opatření pro informovanost zákazníků a opatření náležité péče, jako je hlášení neobvyklé nebo podezřelé činnosti oddělení finančních informací a analýzy.

Španělsko

Také lidová strana ve Španělsku (PP) nedávno předložila šifrovací návrh, která se snaží legalizovat používání krypta a blockchainové technologie pro účely hypoték a pojištění.

Návrh zákona vyzývá španělské banky, aby zavedly blockchainovou technologii pro správu hypoték a pojištění automatizací souvisejících procesů pomocí chytrých smluv.

Závěr

Je zajímavé sledovat, jak jedna strana – Čína, Japonsko, Jižní Korea a další – se snaží kryptoměny regulovat až zakazovat a zároveň vytvořit vlastní digitální měnu k podrobení svých občanů, zatímco země jako Španělsko, Uruguay, Argentýna, Panama, Kazachstán a další, chtějí kryptoměny podporovat, zavést je do svých finančních systémů a pomoct tak rozvíjejícím se podnikům a svým lidem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jozef

Zajímavé,chudé země chtějí krypto ty bohatší nechtějí … Proč?

Alesi

No protoze to je presun bohatstvi nazpet do zemi, ktere “sever” vykoristil behem kolonismu

Petr

Je to jen o tom že se bojí o moc a kontrolu nad lidmi a financemi.

Poslední editace 2 let před přes Petr
spot_img