Keňa žádá volby na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Keňská volební komise žádá, aby země zvážila přijetí hlasování prostřednictvím technologie blockchain. Mohou se obyvatelé Keni těšit na nové volby založené na blockchainu?

Volby na blockchainu

Bývalý předseda keňské Sociálně demokratické strany a současný kandidát na komisaře Nezávislé volební komise v zemi, Justus Abonyo, vyzval vláda k přijetu blockchainového hlasování. Se zprávou přišla zpravodajská agentura The Star.

Abonyo uvedl, že přijetí blockchainového hlasování bude mít velké výhody v oblasti úspory nákladů až 300 %. Před výběrovou komisí řekl:

„Cena hlasovacího lístku v Keni se pohybuje mezi 7 až 25 USD. Pokud použijeme technologii blockchain, tato cena se sníží na 0,5 USD. To je oblast, kterou bych jako komisař prozkoumal. Stejnou technologii lze také použít k záznamu a hlášení hlasů a prevenci mnoha typu podvodů ve volbách.“

Abonyo dále poznamenal, že přijetí blockchainového hlasováné pomůže zlepšit transparentnost a bezpečnost keňských voleb. Abonyo tak přichází se změnou v hlasování v době, kdy se země připravuje na všeobecné volby v roce 2022.

Volby řešené prostřednictvím blockchainu by tak mohly zamezit korupci a manipulování s hlasy. Předchozí keňské prezidentské volby byly poznamenány kompromitováním elektronického hlasovacího systému. Umučen k smrti byl například manažer IT voleb několik dní před volbami.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 871 USD dle KMC.

Závěr

Volby na blockchainu jsou dlouho diskutovaným tématem, který měl za sebou i několik úspěšných pokusů. V současné době však volební aplikace stále nejsou dostatečně rozvinuté, aby se staly součástí demokratického systému. MIT například uvedlo, že hlasování na blockchainu dosud nedůvěřují a mohou v současné době představovat vážná rizika.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: