Jak se učit pomocí blockchainu?

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Blockchain přináší zásadní změny v oblasti financí, dodavatelských řetězců a umění – a nyní se chystá změnit způsob, jakým si děti mohou hrát a učit se, a položit základy pro rozvoj decentralizovaných zábavních parků.

Ocean Park a nová atrakce

Dnes hongkongský Ocean Park otevře svou nejnovější atrakci, zážitkové centrum Explorer R Experience Hub. Jedná se o interaktivní zážitek pro děti, který jim umožní vytvořit si vlastní herní avatary a zvířecí společníky, aby se dozvěděly něco o přírodním prostředí a byly kreativní.

Zážitkové centrum je založeno na výuce založené na STEAM, což je přístup k učení, který využívá vědu, technologie, inženýrství, umění a matematiku jako přístupové body pro vedení smyslu žáků pro zkoumání, dialog, praktické učení a kritické myšlení.

Nová atrakce využívá převratné technologie, jako je rozpoznávání obrazu a mapování gest, a sleduje polohu návštěvníků ve virtuálním světě pomocí vnitřních polohovacích hodinek synchronizovaných s hrou. Centrum navrhla společnost Immersive One, společný podnik tvořený předním multidisciplinárním týmem specializujícím se na hry, kreativní mediální technologie a technologii blockchain. Ačkoli je Experience Hub působivý, je pouhým předstupněm mnohem ambicióznější vize.

NFT jako základ

Sbírali jste na pouti jako malé děti kuponky a ty pak vyměnili za hračku? V decentralizovaných zábavních parcích budou moci děti namísto kuponů získávat nové formy digitální měny a vytvářet si jedinečné nenahraditelné tokeny v podobě svých avatarů.

Na rozdíl od hraček z poutí budou NFT existovat navždy v blockchainu, v majetku hráčů, kteří si je mohou vzít domů a dále je vylepšovat prostřednictvím různých online aktivit.

Digitální měnu získanou dokončením herních úrovní bude možné použít v něčem, co je v podstatě decentralizovaným finančním ekosystémem pro děti. Prostřednictvím hraní her budou získávat digitální měnu, za kterou budou moci levelovat své avatary, kupovat si jídlo a odměny ve fyzických parcích, a dokonce ji půjde použít i na vstup do zábavního parku.

Pocit vlastnictví

“V budoucnu budou děti vyzvány, aby si s sebou do zábavního parku přinesly své oblíbené hračky, které budou pomocí technologie 3D skenování a umělé inteligence přeměněny na jednoho z Dreambie, což bude NFT a budou moci společně prozkoumávat Dreamverse,”

-řekl Denny Won, Immersive One CEO.

Vzhledem k tomu, že blockchain podporující decentralizovaný zábavní park bude veřejným řetězcem, uživatelé budou možná nakonec dokonce schopni obchodovat se svými NFT avatary na otevřeném trhu, což bude dále pohánět ekosystém, protože potenciál zisku NFT se pravděpodobně zvýší podle vzácnosti předmětu, což podpoří další hraní a učení.

Závěr

Je to fascinující a děsivé zároveň. Kdo četl nebo viděl Ready Player One, bude mít nejspíše pocit, že Oasis je nám opět trochu blíže.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img