Zdrojový kód WWW z roku 1989 půjde do dražby jako NFT

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zdrojový kód World Wide Webu (WWW) se bude dražit jako NFT. 65letý počítačový vědec, který ho vytvořil, nyní popisuje NFT jako „nejvhodnější způsob vlastnictví, který existuje.“

WWW jako NFT

Fanouškovské tokeny, způsoby zpeněžení uměleckého obsahu, autorské platby a další NFT jsou trendem, který teprve nedávno vznikl na kryptotrhu. Pokud jsou kryptoměny v plenkách, tak NFT je novorozenec. Přesto již zaznamenal první vlny virality a mnoho zainteresovaných lidí se domnívá, že právě NFT může být v budoucnosti velmi úspěšný model využití kryptoměny.

Platformy vznikají jako houby po dešti, přidala se eBay či Binance a mnoho osobností a umělců využívá možnosti nezaměnitelných tokenů. Britský počítačový vědec Tim Berners-Lee, který vyvinul původní zdrojový kód pro World Wide Web (www), činí z dat součást NFT prostřednictvím aukční síně Sotheby’s.

Podle úterního oznámení aukční síň Sotheby’s uvede WWW NFT počínaje 23. červnem. Nabídky pro NFT s názvem „This Changed Everything“ (tohle změnilo vše), obsahující časově označenou dokumentaci kódu, začnou od 1 000 dolarů.

„Toto všechno změnilo.“ Zdroj: Sotheby’s

Tim Berners-Lee

Zhruba 10 000 řádků kódu – napsaných pomocí Pythonu – bylo poprvé vytvořeno v roce 1989. Bylo to předtím, než začaly existovat webové prohlížeče, Amazon nebo dokonce kryptoměny. Zahrnuje implementace jazyků a protokolů HTML, HTTP a URI…

Tim Berners-Lee po letech vložil www do svého NFT a přihodil dopis, který vysvtluje, jak vytvořil kód a svůj podpis. Web byl před lety darován světu. Berners-Lee jinými slovy svůj zdrojový kód nikdy patentoval, ale poskytl ho zdarma pro všechny. Podle společnosti Sotheby’s bude veškerý výtěžek z prodeje tohoto NFT poskytnut pro iniciativy, které Berners-Lee a jeho manželka podporují.

Závěr

Zatímco je NFT jako celek v posledních týdnech spíše na ústupu, Sotheby’s se zřejmě profiluje jako aukční síň vysoce zajímavých předmětů. Jak uvedl Cointelegraph, březnu aukční síň oznámila, že nabídne tokenizované umění od tvůrce známého jako Pak a minulý týden prodala její londýnská prodejna CryptoPunk za 11,8 milionů dolarů, což je údajně světový rekord pro tento typ uměleckých děl.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img