Týdenní graf bitcoinu tvoří medvědí formaci

4.7
(14)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden nám kurz ceny bitcoinu opět naservíroval množství dat k analyzování. Kromě těch obchodních přišly i silné makroekonomické impulzy ve formě zasedání Fed a proslovu Jerome Powella. Grafy ukazují množství signálů. Projdeme si je dnes opět z různých časových pohledů a pokusíme se odhadnout, kam se bitcoin na grafech dále vydá.

Začneme hodinovým grafem tohoto týdne. V pondělí byl ještě docela klid a kurz ceny bitcoinu zakončil den skoro na stejných hodnotách jako začal. Téměř ihned po půlnoci ale začal kurz klesat až do vyhlášení stavu ekonomiky Spojených států (formou počtu stavebních povolenek). Kurz klesl skoro o 7 %. Po oznámení se sice na chvíli obrátil, ale po pár hodinách se opět vrátil k poklesu.

Ve středu ráno přišla změna. Spojené království oznámilo svojí změnu meziroční inflace a byla nižší niž se předpokládalo. Kurz začal mírně růst a největším akcelerátorem se stalo ukončení zasedání Fed a proslov předsedy Powella. Na této pozitivní vlně jsme se udrželi až do čtvrtka večera. V pátek ráno Spojené království potvrdilo pozitivní vývoj ekonomiky a kurz to tentokrát zase vyhodnotil jako negativní zprávu a začal mírně klesat.

Všimněte si ale, že většina objemů tohoto týdne se uskutečnila do středeční noci. Čtvrtek a pátek byly již docela slabé a tak i páteční relativně neškodná zpráva dokázala kurz rychle shodit o 5 %. Celkově máme tento týden zatím mírný pokles a Chicagská burza s futures na bitcoin v pátek uzavřela na 63 975 USD. Kolem této hodnoty pravděpodobně zítra otevřeme nebo se na ní rychle vrátíme.

Čtyřhodinový graf maluje pattern vlajky

Na čtyřhodinovém grafu vidím tvořící se pattern vlajky. Jedná se o býčí signál. Předpokládejme, že k průlomu dojde někdy během pondělí. Pak při aplikaci délky vstupní tyče se dostáváme na hladinu kolem 82 500 USD. V grafu jsem nechal vyznačený i Fibonacciho retracement z minulého týdne. V této cenové úrovni je i hladina 141,40 % (logicky, když spodní hrana tyče je na 0 %). Po cestě máme ale ještě i několik důležitých hladin jako 78,60 % (68 500 USD), 100 % (73 300 USD) a 127,20 % (79 400 USD). Ty by mohly zafungovat jako rezistence.

Stále počítám s oblastí kolem 59 – 61 000 USD jako se supportem (několikrát ověřeným a vychází tam i spodní hrana potenciální 20 % korekce).

Denní graf ukazuje býčí divergenci

Na denním grafu jsem vám namaloval potenciální skrytou býčí divergenci, která se tvoří s Relative Strength Index (RSI) již od února. Ta by nám naznačovala pokračující trend a tedy další potenciální růst ceny bitcoinu.

Vytvoří týdenní graf pattern Cup & handle?

Na týdenním grafu se pustím do čisté spekulace. Předpokládejme, že se nám nebude opakovat situace z roku 2020 o které jsme se bavili minulou neděli. Co dalšího by se nám tak na týdenním grafu mohlo tvořit. Skoro všechny důležité klouzavé průměry jsme nechali hluboko pod námi.

Přesto mne napadá, že od minulého all-time high tvoříme hezký pravidelný oblouk. Potenciální hrnek. Ano, mířím na pattern Cup & handle. Při aplikaci jeho logiky by ouško nemělo klesnout pod třetinu hloubky hrnku. Tam se tedy dostáváme někam kolem 52 000 USD.

To je samozřejmě čirá spekulace, pro kterou zatím nemám žádná moc rozumná data. Týdenní svíčka sice pravděpodobně opět skončí jako červená, ale pokles kolem 6 % neberu nijak tragicky. Navíc se nám blíží halving (19. dubna), který může do situace vnést opět další rozměr. Pár týdnů před ním vždy docházelo k nějaké té korekci a pak přišel raketový růst. To by spíše opět nahrávalo opakování se situace z prolomení ATH z roku 2020.

Co si myslí internetoví analytici?

Známý analytik CrediBULL Crypto se na graf bitcoinu zkusil podívat z více pohledů. Kromě ceny sleduje například i open interest a objemy transakcí. Zatím vidí dobrou absorpci a předpokládá opět brzký růst k 70 000 USD.

Benjamin Cowen, tvůrce Into the Cryptoverse, rozebírá celou situaci z několika úhlů pohledu. Jeho video má necelé dvě hodiny, ale doporučuji je shlédnout pro lepší pochopení jeho vidění světa a jeho očekávání. Například předpokládá, že brzy dojde k otestování 8týdenního klouzavého průměru, který se aktuálně nachází kolem 57 500 USD.

Keith Alan, autor Material Indicators, zase rozebírá dopady možného poklesu ceny bitcoinu. Vidí množství likvidity mezi 58 – 60 000 USD. Přesto upozorňuje na její snižování a další případný silnější support vidí kolem 50 – 52 000 USD. Hodně záleží na 21denním klouzavém průměru.

Týdenní svíčky posílají medvědí signál

Tak a teď co si z toho odnést. Hodinový graf nevytváří zatím skoro žádný gap od pátečního uzavření CME. Uvidíme jak se vyvine zbytek neděle, ale zatím nám moc neradí. To na čtyřhodinovém grafu se již máme trošku čeho chytit. Tady bych viděl potenciál pro růst s cílem pro nejbližší období kolem 68 500 USD. Pattern se zdá být potvrzený i rostoucími objemy během tvorby tyče.

Denní graf nás utvrzuje v býčím sentimentu a ukazuje, že trend by měl pokračovat. A týdenní je tajemný. S ohledem na historické prolomení ATH lze předpokládat konsolidaci a tudíž po červené svíčce tohoto týdne bych očekával menší zelenou (naposledy jsme po prolomení ATH konsolidovali 4 týdny). Formace tří posledních týdenních svíček ale tvoří Evening Doji Star. To je medvědí signál, který by zase nahrával dalšímu poklesu a možné tvorbě ouška hrnku.

Spotová ETF se zasekla, ale cena relativně drží

Osobně jsem ale zatím stále poměrně optimistický. Máme za sebou informačně skvělý týden, kdy spotová ETF na bitcoin nevytvořila ani jednu kladnou denní změnu. Lídři trhu, fondy IBIT skupiny BlackRock a FBTC skupiny Fidelity, dokonce vytvořily nejnižší denní nárůst od jejich schválení.

A přesto máme pokles ceny bitcoinu jen přibližně o 6 %? To beru jako dobrou zprávu. Po týdnech, kdy cenu bitcoinu táhly vzhůru jen tyto fondy si dokázal kurz udržet i relativní stabilitu po jejich výpadku? To je skvělé. Navíc v pátek byl odliv z transformovaného Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) již relativně nízký a denní pokles fondů dosáhl jen 51,6 milionu USD.

Počkám tedy na dnešní uzavření, ale zatím ve mně dlouhý spodní knot týdenní svíčky vzbuzuje důvěru v sílu býků. Další spotové nákupní příkazy mám připravené v rozmezí 58 – 60 000 USD. Tam si myslím, že kurz tento týden zaskočí. V pátek totiž expirují opce v hodnotě 8,6 miliardy USD a tzv. max pain price vychází na 50 000 USD. Obchodníci se tedy budou snažit aktuální cenu srazit co nejblíže této úrovni. I když kolem 65 000 USD vidíme velké množství call opcí (právo koupit). Uvidíme, kdo bude mít větší sílu.

Celý článek samozřejmě vyjadřuje pouze můj názor na současnou situaci a pro vás se nejedná ani o investiční radu nebo nějakou formu doporučení. Udělejte si vlastní průzkum a na jeho základě si případně upravte investiční strategii. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Miloš

velmi pěkný rozbor,graf teď vypadá opravdu nejednoznačně a sílu nahoru to zatím nemá,korekce k 50 tisicum by grafu prospěla

Jan H.

Nevim jak to myslite ze by 50 prospela? 😀 jako ze by jste chtel u 50 nakupovat? 😀

Miloš

No to jsem napsal já,byl by to ideální vstup a jelikož jen dokupuju bez nějakého pokusu o trading s pákou tak proste za balík,ale bohuže to ted nevypadá.

Jan H.

Kupoval jste kdyz byl bitcoin pod 30k?

Nen

Sílu to opravdu nemá proto pár hodin od tohoto clanku krypto vystřelilo UP
:-)) kdybychom dali na predikce tak už nemá většina obchodníků nic…vše je jen spekulace a nikdy nevíte co za velrybu učiní posun tam či onam…

spot_img