[Souhrn článků] + Solana vzrostla na nové roční maximum

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Solana vzrostla na nové roční maximum

Solana se nedávno stala nejnovějším altcoinem, který dosáhl nových maxim za tento rok v kontextu celkového růstu trhu s kryptoměnami. Během posledních 24 hodin SOL zaznamenal nárůst o více než 12 %, když jeho cena vystoupila z 108 dolarů na nové roční maximum 133 dolarů. V době psaní zprávy se cena SOL pohybuje okolo 129 USD dle KMC. Solana dosáhla své nejvyšší hodnoty v listopadu 2021, kdy dosáhl svého historického maxima i Bitcoin. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

28.2.2024 Přehled trhu – Bitcoin posiluje na 60 000 USD v doprovodu extrémní chamtivosti. Tvoří akcie vrchol?

Bitcoin posiluje a dosahuje hladiny 60 000 USD. Kryptoměnové trhy zažívají obrovský zájem retailových investorů a mnohých nováčků. Na akciových trzích se možná formují nové historické vrcholy. Americký pracovní trh se přesouvá ke částečným úvazkům. Co nás čeká tento týden?

Zlato za 3 000 dolarů a ropa za 100 dolarů do roku 2025, analytici tuto možnost nevylučují

Podle společnosti Citi existuje šance, že ceny zlata během příštích 12 až 18 měsíců vzrostou na 3 000 dolarů za unci a ceny ropy na 100 dolarů za barel.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Spotová Bitcoin ETF nashromáždila 300 tisíc BTC, čistý příliv stoupl na 6 miliard dolarů

Pod vlivem silného přílivu kapitálu do Bitcoin ETF dosáhla cena bitcoinu nového dvouletého maxima. Dostala se přes úroveň 63 000 dolarů a jeho tržní kapitalizace překonala 1,2 bilionu dolarů.

Generální ředitel společnosti Ledger kritizuje bitcoinové ETF

Pascal Gautier, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Ledger, předního výrobce hardwarových peněženek pro kryptoměny, vyjádřil silnou kritiku nedávného nárůstu popularity spotových BTC fondů obchodovaných na burze (ETF) ve Spojených státech.

Kryptoměny opět dosáhly celkové kapitalizace 2 bilionů dolarů

Celková tržní kapitalizace kryptoměn poprvé od dubna 2022 překonala úroveň 2 bilionů dolarů, a to díky pozitivní náladě na trhu a konzistentnímu přílivu peněz do bitcoinových ETF. Bitcoinová rally přinesla největší světovou kryptoměnu na mnohaleté maximum 64 100 dolarů. Ethereum se v době psaní článku obchodovalo za 3 400 dolarů.

Bitcoinový ETF společnosti BlackRock překonal svůj osobní rekord

Podle Erica Balchunase z Bloomberg Intelligence překonal v úterý spotový bitcoinový fond (ETF) společnosti BlackRock obchodovaný pod tickerem “IBIT” svůj dosavadní osobní rekord. Rekordní objem totiž činil 1,3 miliardy dolarů.

Riot Platforms zaznamenává růst produkce a příjmů z těžby bitcoinu

Těžební společnost Riot Platforms hlásí 19% nárůst produkce bitcoinu v roce 2023 a zvýšení ročních příjmů (díky vyšší průměrné ceně kryptoměny) ve srovnání s předchozím rokem.

Bitcoin překonal úroveň 60 000 dolarů poprvé po více než dvou letech

Naposledy se bitcoin obchodoval nad 60 000 USD v listopadu 2021. Bylo to krátce poté, co dosáhl svého historického maxima. Blíží se nyní „předhalvingový retracement?“

ARK Invest: Nejvyšší čas na nákup bitcoinu, do roku 2030 může cena vyletět na 1,48 milionu dolarů

Po nedávném překročení ceny Bitcoinu nad 57 000 dolarů se otevírá diskuse o jeho budoucím růstu. Společnost ARK Invest, vedená přední investorkou Cathie Wood, vidí potenciál bitcoinu dosáhnout do roku 2030 až 1,48 milionu dolarů.

Ethereum dosáhlo 3 300 USD a schválení ETF nahrává dalšímu růstu

Nejen bitcoin v poslední době roste. Ethereum vykazuje skvělá čísla a za únor si zatím připsalo nárůst ceny o více než 43 %. Nahoru jej ale netáhne jen růst bitcoinu, ale i potenciální schválení spotových ETF na ethereum nebo březnový důležitý upgrade. Má tak potenciál dosáhnout lepšího zhodnocení než bitcoin.

Bitcoin Fear & Greed Index dosáhl nejvyšší úrovně od roku 2021

Index strachu a chamtivosti u bitcoinu vzrostl na nejvyšší úroveň za téměř tři roky a raketovou rychlostí dosáhl hodnoty Extreme Greed. Na základě minulých výkonů a ukazatelů je možné odvodit, kam cena bitcoinu po dosažení tohoto milníku zamíří.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img