Kryptoměny opět dosáhly celkové kapitalizace 2 bilionů dolarů

5
(4)

Celková tržní kapitalizace kryptoměn poprvé od dubna 2022 překonala úroveň 2 bilionů dolarů, a to díky pozitivní náladě na trhu a konzistentnímu přílivu peněz do bitcoinových ETF. Bitcoinová rally přinesla největší světovou kryptoměnu na mnohaleté maximum 64 100 dolarů. Ethereum se v době psaní článku obchodovalo za 3 400 dolarů.

Kryptoměnoví nadšenci oslavovali návrat k hranici 2 bilionů dolarů na platformě X. Například společnost The Kobeissi Letter se ptala, zda Bitcoin čekají nová historická maxima.

Komentátoři u příspěvku poznamenali, že celková tržní kapitalizace se více než zdvojnásobila od svého nedávného minima 978 miliard dolarů, kterého bylo dosaženo 11. září 2023. Populární analytik Voice of Crypto zveřejnil příspěvek, který ukazuje všechny hlavní kryptoměny obchodované v zelených číslech, a označil pohyb celkové tržní kapitalizace nad 2 biliony dolarů za mimořádný.

Pozitivní nálada na trhu podporuje ceny kryptoměn

Momentálně probíhající cenová rally se opírá o bullish náladu mezi kryptoměnovými investory. Index strachu a chamtivosti společnosti Alternative je na úrovni 80, což značí „extrémní chamtivost” na trhu. Index byl naposledy v tomto pásmu v listopadu 2021, kdy cena bitcoinu dosáhla historického maxima 69 000 dolarů.

Pokud bude cena nadále růst, index v oblasti extrémní chamtivosti pravděpodobně zůstane. Alternative však varuje: „Když jsou investoři příliš chamtiví, znamená to, že trh čeká korekce.

Kryptoměny i akcie se nadále obchodují na mnohaletých nebo historických maximech a co se týče tržního sentimentu, v obou případech se momentálně jedná o extrémní chamtivost.

Bitcoin Suisse, analytik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img